ARRC v Sepangu překvapivě pro Ita

Překvapivým vítězem prvního letošního závodu seriálu ARRC se stal v Sepangu za deště Japonec Yuki Ito s motocyklem Yamaha, kterého na stupních vítězů doplnili jeho značkoví kolegové Apiwath Wongthananon a Anupab Sarmoon.

Teprve za nimi skončili na pozicích čtyři a pět první Evropané, Němec Markus Reiterberger (BMW) a Ital Lorenzo Zanetti (Ducati).

Těmto závodům předcházelo dvoudenní testování, ovšem za sucha. Polesetter Markus Reiterberger se musel adaptovat i na nové pneumatiky, poslední roky závodil 25-letý Němec s Pirelli, nyní ho čekaly gumy Dunlop. Jeho tým Onexox TTKR také neměl možnost nastavit elektroniku na mokro. V suchém Qualifying byl Reiterberger o 1,288 sec. rychlejší než Broc Parkes (Yamaha).

Od startu šel do čela Reiterberger, ovšem brzy ho na mokru předjel ze 4. pozice startující Yuki Ito, týmový kolega Parkese. Brit pak Reitiho předjel v L2. O kolo později udělal Němec jezdeckou chybu a předjeli ho ještě Apiwath Wongthananon a Anupab Sarmoon. V posledním kole havaroval v tu dobu druhý Parkes (více-šampion 2019) a při highsideru totálně zničil svůj motocykl Yamaha R1.

Zatímco Markus Reiterberger obsadil v cíli čtvrté místo, tak jeho týmový kolega a obhájce titulu Azlan Shah skončil šestý.