Reklama

Aprilia s wild card v MS-Superbike Hlavní obrázek k článku: Aprilia s wild card v MS-Superbike

Pozorným čtenářům určitě neuniklo, že se na testech v Jerezu objevila rovněž motorka Aprilia. Tu pilotoval Francouz Christophe Ponsson.

23-letý Christophe Ponsson by se díky spolupráci mezi Nuova M2 Racing a Aprilia Racing měl objevit v příští sezóně s třemi wild card v šampionátu MS-Superbike. V plánu jsou starty na obou italských závodech v Imole a v Misanu a pochopitelně ještě ten francouzský v Magny Cours.

Tým Nuova M2 Racing se vrací do italského šampionátu CIV-Superbike a pokud je vám jméno jezdce Christophe Ponsson známé, tak se nemýlíte. Vloni startoval za tým Reale Avintia v Misanu v kubatuře MotoGP místo zraněného Esteve Rabata.

Letos závodil Christophe Ponsson ve francouzském a ve španělském šampionátu Superbike, na Pyrenejském poloostrovu se stal více-mistrem Španělska. Manažer týmu Nuova M2 Racing Enzo Chiapello potvrdil, že došlo k dohodě jak s pilotem Christophem Ponssonem, tak s Aprilia Racing.

Hlavním cílem týmu M2 Racing bude ovšem především úspěšné závodění v CIVu a také obhájení titulu šampióna v National Trophy, který vloni získal Eddi La Mara.

Francouz Christophe Ponsson už rovněž v šampionátu MS-Superbike startoval a dokonce několikrát bodoval - 2015 hned ve druhé jízdě úvodního závodu na Phillip Islandu s motocyklem Kawasaki ZX-10R v týmu Grillini (mimochodem za ním na P16 byl odmávnutý Troy Bayliss při svém nečekaném comebacku) a Christophe Ponsson objel tehdy celou sezónu - tedy 26 závodních jízd. V Top-15, tedy v bodech, byl odmávnut celkem 8x, nejlépe se umístil ve finálovém závodě v Losailu na P11.

Zmíněnou sezónu ale Ponsson absolvoval ve dvou týmech, začal u Grilliniho a dokončil ji v týmu Lucia Pederciniho, kam přešel hned po závodě v Assenu.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama