Anthony West: B zkouška rovněž pozitivní Hlavní obrázek k článku: Anthony West: B zkouška rovněž pozitivní

Dopingový hříšník Anthony West je nepoučitelný! Jelikož i jeho «B» vzorek byl pozitivní, tak už podruhé během 6 letech měl pozitivní dopingový nález, přičemž v motocyklovém sportu nejsou antidopingové kontroly zas tak časté.

8. července 2018 odevzdal Anthony West moč při závodě MS-Supersport v Misanu, a WADA (Světová Antidopingová agentura našla v odevzdaném vzorku blíže nespecifikované látky, které jsou ale na listině zakázaných stimulací).

14. září vyslovila FIM Westovi zákaz sportovní činnosti na neomezené časové období. West si vyžádal zkoušku «B», která byla 23. října v laboratoři v Kolíně nad Rýnem rovněž uskutečněna a potvrdila výsledek zkoušky «A».

Mimochodem 2012 byl v rámci závodu Moto2 v Le Mans rovněž pozitivně otestován a to na Methylhexanamin a dostal 18 měsíční zákaz závodění.

Jelikož se u Westa jedná o opakovaný prohřešek, tak se nedá počítat s nějakým mírným trestem a pravděpodobně to bude pro 37-letého australského jezdce znamenat konec kariéry.

Anthony West letos s velkým úsilím vybudoval vlastní tým EAB Racing s kterým závodil v šampionátu MS-Supersport.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama