Anketu Zlatá řídítka 2016 ovládl Jakub Kornfeil

Jezdec mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě Moto3 obhájil loňské prvenství a zvítězil v motoristické anketě Zlatá řídítka pro rok 2016.

Stejně tak, jako tomu bylo vloni i letos si Kubajz toto ocenění zasloužil. Ačkoliv je to skromný mladík, jednoznačně patří mezi naše nejúspěšnější jezdce. Celkové osmé místo v kategorii Moto3 silničních motocyklů je jasným důkazem o kvalitách našeho jezdce. „Jsem hrozně rád, že jsem ocenění dostal. Vyhrál jsem loni a doufal jsem, že uspěji i letos. Je to parádní pocit a ocenění výkonů i výsledků od novinářů, kteří hlasují,“ řekl Kornfeil.

Druhé místo obsadil motokrosový jezdec Jaromír Romančík, jenž na domácích tratích získal endurový titul a pravidelně se také účastní kontinentálního mistrovství v enduru a motokrosového seriálu ADAC v Německu.

Třetí příčka patří Václavu Milíkovi, který se letos stal vicemistrem Evropy na ploché dráze.

Cenu Františka Šťastného, určenou motocyklovým hvězdám minulosti, získala motokrosová legenda Jaroslav Falta.