Reklama

Alpe Adria: Vítězný double Filly, 2 pódia Königa Hlavní obrázek k článku: Alpe Adria: Vítězný double Filly, 2 pódia Königa

Na maďarském okruhu Pannonia Ring pokračoval šampionát «Alpe Adria International Motorcycle Championshipu» už třetím letošním závodním víkendem. V kubatuře Superstock 1000 zůstává Michal Filla i po závodech v Maďarsku neporaženým!

Polesetter Samuel Lochoff z Jižní Afriky s motocyklem Yamaha vyhrál jak sobotní, tak i nedělní závod nejslabší objemové kubatury Supersport 300 a to celkem suverénním způsobem. V sobotu za ním dojel se ztrátou 7.599 sec Slovák Roman Kučera (Kawasaki), v neděli ten stejný jezdec na 2. místě ztratil 5.238 sec. A i třetí místo jak v prvním, tak druhém závodě patřilo stejnému jezdci, byl to vždy Maďar Mate Szamado (KTM). Ten v sobotu zaostal za vítězem o 18.706 sec., v neděli pak o 17.315 sec. V prvním závodě dokompletovali Top-5 další Jihoafričan Taric vd Merwe a Čech Vojtěch Schwarz. Na 6. místě skončil v sobotu Lukáš Simon, osmý pak Slovák Michal Bulík a do elitní desítky se ještě vešla Alexandra Pelikánová na P9 a Jiří Nespěšný - všichni s motocykly Yamaha. V neděli byl o poslední volné pódiové místo velký souboj, když čtveřici jezdců dělilo v cíli pouhých 6/10 sekundy. Za třetím Szamadem dojel další domácí jezdec Balint Gyor, následovali ho Taric vd Merwe a Vojtěch Schwarz. V Top-10 se umístila ještě Alexandra Pelikánová na P9. V šampionátu Supersport 300 jsou na čele oba Jihoafričané: Vede Samuel Lochoff se ziskem 103 bodů. O pouhý 1 bod zpět je Taric vd Merwe (102). Třetí je ale mladý brněnský jezdec Lukáš Simon (73), Top-5 kompletují další český talent Vojtěch Schwarz (59) a Němec Lennart Uibel (56). Amazonka Alexandra Pelikánová je na P9 (41).

V kubatuře STK 600 vyhrál sobotní závod Rakušan Gerold Gesslbauer s motocyklem Yamaha, také ostatní pódiová místa patřila Rakušanům v pořadí Lukas Walchhütter a Michael Huber. A Top-5 dokompletovali ještě jejich krajané Raimund Sollinger a Julian Trummer, zatímco nejlepším Čechem byl na 8. místě Josef Pončík - všichni jmenovaní s motocykly Yamaha. V nedělní odvetě vyhrál opět Gerold Gesslbauer, ovšem druhý dojel domácí Alen Gyorfi a jako třetí vítězův krajan Lukas Walchhütter, zatímco další Rakušané Raimund Sollinger a Julian Trummer obsadili v cíli místa 4. a 5. Z Čechů tentokrát v Top-10 nedojel nikdo, Josef Pončík byl odmávnut na P11. Tuto kubaturu bychom mohli také nazvat jako mezinárodní mistrovství Rakouska, když vede Gerold Gesslbauer se ziskem 150 bodů. Druhý je sice Maďar Alen Gyorfi (100), ale za ním následují další dva jezdci ze země našich jižních sousedů Lukas Walchhütter (97) a Raimund Sollinger (67). Top-5 kompletuje Němec Danny Raavad (63). Hned za ním je na 6. místě jediný Čech v této kubatuře, který je schopen cizincům konkurovat - Josef Pončík získal dosud 54 bodů

V málo početném startovním poli kubatury Alpe-Adria SSP vyhrál v sobotu Polesetter Gergo Molnár z Maďarska na Hondě před Chorvatem Martinem Vugrincem (Kawasaki) a Čechem Oliverem Königem (Honda). Mezi pouhými 8 jezdci ve startovním poli! dojel jako pátý Tomáš Šubrt (Yamaha). Nedělní odveta měla v této kubatuře na stupních vítězů stejné složení, když tedy opět vyhrál Molnár před Vugrincem a Čechem Königem. Čech Jaromír Chlup (Yamaha) byl odmávnut jako pátý v cíli, hned za ním pak další náš zástupce Tomáš Šubrt. Na čele šampionátu Alpe-Adria kubatury Supersport je Slovinec Martin Vugrinec se ziskem 143 bodů. Maďar Gergo Molnár je druhý (104) a na bronzové pozici se drží nejlepší z Čechů Oliver König (84). Hned za ním následuje jeho krajan Jaromír Chlup (61) a Top-5 kompletuje Polák Bartlomiej Cabata (60).

V kubatuře STK 1000 pokračoval ve své suverénní sezóně 2018 Čech Michal Filla s BMW a ani na Pannonia Ringu nenašel přemožitele a slavil tak sezonní vítězství #5 a #6. V sobotu za ním dojel o 4.538 sec. zpět značkový kolega z Německa Arnaud Friedrich, který jen těsně porazil zkušeného Slovince Marko Jermana (Yamaha) - 4.895 sec. zpět. Následovali Poláci Kamil Krzemien (Yamaha), Bartlomiej Wiczynski (BMW) a Adrian Pasek (Yamaha). Čech Michal Šembera s BMW obsadil místo 8. (+26.756), se slovenskou licencí startující Ladislav Chmelík skončil devátý (+32.780) a Dominik Jůda - všichni BMW - desátý (+45.630). Protagonista z minulých roků Michal Prášek (BMW) nemá letos vůbec dobrou sezónu a v sobotní jízdě cílový šachovnicový praporek neviděl, stejně jako zkušený Slovák Tomáš Svitok (Yamaha). V nedělní odvetě sice opět vyhrál šlapanický Michal Filla, ale o vítězství musel bojovat až do samotného závěru závodu na 13 kol a Slovince Marko Jermana porazil o pouhých 0,392 sec. Stupně vítězů dokompletoval Kamil Krzemien z Polska (+12.013). Čtvrtý byl odmávnut Němec Arnaud Friedrich (+15.769) a Top-5 dokompletoval ex-šampion Michal Prášek (+20.089). Michal Šembera obsadil místo osmé (+30.700), za devátým Slovákem Tomasem Svitokem pak dojeli dva Češi Dominik Jůda (+36.737) jako desátý a hned za Top-10 Ladislav Chmelík (+38.963). Jelikož Michal Filla ještě letos neprohrál, tak je na čele šampionátu s maximálním počtem bodů, tedy 164. Druhý je Němec Arnaud Friedrich (99), třetí pak Polák Adrian Pasek (69). Český obhájce titulu Michal Prášek je čtvrtý (55) a Top-5 kompletuje další Polák Bartomiej Wiczynski (54). Michal Šembera je v průběžném celkovém hodnocení na 7. místě (46), a Dominik Jůda kompletuje Top-10 (28).

Královská kubatura Superbike měla mít velký náboj pro fanoušky v podobě souboje dvou jezdců z WorldSBK týmu Guandalini Yamaha Ondřeje Ježka (tedy ex-pilota) a toho současného, Karla Haniky - s úplně identickými motocykly. K tomu ale bohužel vůbec nedošlo, neboť Hanika už v pátek při volném tréninku s motocyklem Yamaha 600 za nepříznivých povětrnostních podmínek (déšť a nárazový boční vítr) těžce havaroval a zlomil si levou klíční kost. Byl sice ještě ten den operován v brněnské nemocnici „U Svaté Anny“, ale zda se bude moci zúčastnit o nastávajícím víkendu dalšího závodu WorldSBK v Misanu, zůstává v tuto dobu nezodpovězenou otázkou.

Za této situace byl velkým favoritem Alpe-Adria SBK - vedle lídra šampionátu Rakušana Juliana Mayera - právě ex-pilot WorldSBK Ondřej Ježek; ten se ale s - pro něho novým - motocyklem BMW a s nezvyklými pneumatikami Bridgestone vůbec neprosadil. Nesmíme ovšem zapomenout, že to pro něho byl především test na 8 Hours EWC v Suzuce, kde pojede koncem tohoto měsíce. V sobotu vyhrál celkem suverénně lídr šampionátu Rakušan Julian Mayer s náskokem 4.559 sec. před Polesetterem a svým krajanem Andreasem Fichtenbauerem a dalším Rakušanem Philippem Steinmayerem (+9.438). Čtvrtý byl odmávnut Fin Ville Valtonen (+21.907) a teprve jako pátý projel cílem papírový lídr Ondřej Ježek (+45.499), který dlouho bojoval o toto umístění se zkušeným Milošem Čihákem - ten ale v posledním kole havaroval. Dokonce 2 crashe během tohoto sobotního závodu měl pak také dokonce další ex-pilot z WorldSBK, zkušený Polák Pawel Szkopek - nakonec byl odmávnut na P11.

V nedělní odvetě královské kubatury šampionátu Alpe Adria International Motorcykle Championshipu opět vyhrál Julian Mayer z Rakouska s motocyklem Yamaha a bylo to jeho už páté letošní vítězství ze 6 odjetých závodů, když prohrál letos pouze jednou a to právě s Karlem Hanikou ve 2. poznaňské jízdě. Druhý byl odmávnut ex-pilot WorldSBK Pawel Szkopek z Polska (+5.307) a stupně vítězů dokompletoval Polesetter Andreas Fichtenberger s motocyklem stejné značky (+8.255). Čtvrtý dojel další rakouský jezdec Philipp Steinmayer, také se strojem Yamaha, (+13.065) a Top-5 dokompletoval Fin Ville Valtonen s Yamahou (+20.698). Až za Top-5 byl v neděli v Maďarsku odmávnut český ex-pilot z WorldSBK Ondřej Ježek na BMW (+49,871), který se v boji o 6. místo vypořádal úspěšně s Polákem Markem Szkopekem (+49,970). Top-10 dokompletovali další 3 Rakušané s motocykly Yamaha Christhoper Kemmer, Rene Gebetsrother a Hannes Schafzahl.

V šampionátu Alpe Adria - Superbike vede suverénně Rakušan Julian Mayer se ziskem 138 bodů. Druhý je další Rakušan Andreas Fichtenbauer (97) a třetí pak jejich krajan Philipp Steinmayr (79). Čech Karel Hanika drží přes havárii na Pannonia Ringu čtvrtou pozici (75), když jako jediný dokázal letos Juliana Mayera porazit!, Top-5 kompletuje Fin Ville Valtonen (60). Druhou polovinu elitní desítky královské kubatury šampionátu Alpe Adria tvoří ex-pilot z WorldSBK Pawel Szkopek (59), Rakušan Christopher Kemmer (56), druhý z bratrů Szkopekových Marek (52), Rakušan Thomas Berghammer (28) a Polák Ireneusz Sikora (25). Ex-pilot WorldSBK Ondřej Ježek je 13. (21 bodů ze 2 startů), hned za ním - rovněž s pouhými dvěma starty Matěj Smrž (16) a dále v Top-20 ještě najdeme Davida Ouředníčka na P16, Jana Halbicha o místo za ním a Miloše Čiháka na P18, když všichni dosud získali shodně po 11 bodech.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama