Alex Rins další dva roky u Suzuki, k němu Lorenzo? Hlavní obrázek k článku: Alex Rins další dva roky u Suzuki, k němu Lorenzo?

22-letý Španěl Alex Rins podepsal s továrním týmem Suzuki Ecstar dvouletou smlouvu na sezóny 2019 - 2020. O argentinském závodním víkendu získal 12ti-násobný vítěz Grand Prix své první pódiové umístění v královské kubatuře MotoGP.

Kdo ale bude jeho novým týmovým kolegou, je těžké nyní říci. Dosavadní pilot týmu Suzuki Ecstar Andrea Iannone zatím vůbec nepřesvědčil a zahraniční motocyklové weby už našli jeho potencionálního náhradníka. Měl by jím být dosavadní tovární pilot Ducati Jorge Lorenzo! Tedy trojnásobný mistr světa královské kubatury MotoGP a dle odborníků nejlepší ze současných pilotů co se týká vývoje motocyklu!

Má to svoji logiku: U Ducati se mu nedaří podle jeho představ a už vůbec ne dle představ vedení závodního oddělení. Navíc jeho roční gáže 11 milionu Euro už na další časové období 2019 - 2020 nebude určitě akceptována a to ze dvou důvodů!

Celkový budget na gáže dvou továrních pilotů je 15 milionu Euro a ten nebude zvýšen. Zatímní rozdělení bylo následovné: Lorenzo (11 milionu) a Dovizioso (4 miliony). Ovšem «Dovi» se určitě se současnou výši své gáže nespokojí a Lorenzo zase nebude chtít brát podstatně méně.

Takže celkem pravděpodobná a logická je následující varianta: «Dovi» zůstane za větší peníze, k němu přibude Danilo Petrucci a dvojici v týmu Suzuki Ecstar vytvoří Jorge Lorenzo a Alex Rins.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama