Reklama

Alex Marquez vyhrál virtuální závod MotoGP Hlavní obrázek k článku: Alex Marquez vyhrál virtuální závod MotoGP

Rookie «premier class» Alex Marquez - úřadující mistr světa prostřední kubatury Grand Prix - vyhrál dnes první virtuální závod MotoGP - Grand Prix. Startovalo celkem deset pilotů, kteří nám divákům nabídli velmi pěkné virtuální souboje na okruhu «Autodromo del Mugello».

Než začala Qualifikation, tak moderátor Jack Appleyard představil všechny účastníky dnešního závodu: Byli to oba tovární piloti Repsol Hondy Marc a Alex Marquezové, oba jezdci továrního týmu Suzuki Alex Rins a Joan Rins, duo satelitní stáje KTM Iker Lecuona a Miguel Oliveira; startovní pole pak dokompletovali Maverick Viňales a Fabio Quartararo (Yamaha), Francesco Bagnaia (Ducati) a Aleix Espargaro (Aprilia).

Polesetter Quartararo havaroval hned v první zatáčce a poslal k zemi i Vinalese. Tím se dostala na špici dvojice Alex Marquez a Bagnaia a bojovala mezi sebou o vítězství. Svým starším bratrem a mistrem světa MotoGP Marcem Marquezem byl Alex Marquez už před závodem favorizován na vítězství a své role se zhostil na #1 a závod na 6 kol vyhrál celkem suverénním způsobem.

Výsledek závodu

1. Alex Márquez, Honda
2. Bagnaia, Ducati
3. Viňales, Yamaha
4. Quartararo, Yamaha, 5. Marc Márquez, Honda, 6. Rins, Suzuki, 7. Mir, Suzuki, 8. Oliveira, KTM, 9. Lecuona, KTM, 10. Espargaro, Aprilia

Druhý virtuální závod se uskuteční 12 dubna, neboť nucená přestávka vyvolaná virem COVID-19 bude ještě stále pokračovat.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama