Reklama

Aleix Espargaro a Alex Rins potvrzeni u svých stávajících týmů Hlavní obrázek k článku: Aleix Espargaro a Alex Rins potvrzeni u svých stávajících týmů

V rámci závodního víkendu v Le Mans, kde se koná «HJC Helmets Grand Prix de France» byly vyplněny další dvě tajenky, co se týká startovního roštu královské kubatury MotoGP na dvě další sezóny.

Ani jedno jméno, respektive tým ovšem nejsou žádným překvapením. Že zůstane Alex Rins u Suzuki se už dlouho vědělo a pouze to nebylo oficiálně potvrzeno. Rovněž setrvání Aleix eEspargara u továrního týmu Aprilie v Noale není nijakým překvapením, dalo se to ostatně očekávat.

Další tajenka bude vyřešena, pokud se Andrea Dovizioso rozhodne zůstat u «červených», tedy v Ducati Corse.

A rozhodujícím závažím na misce vah bude buď setrvání Jorge Lorenza u Ducati, nebo jeho odchod za peníze firmy na energetické nápoje Monster k Suzuki. Rozřešení této záhady ale nebude dříve než během závodu Grand Prix Itálie v Mugellu.

Pak se dá do pohybu zbytek přestupového kolotoče, tedy toho, kde skutečně v letech 2019 a 2020 uvidíme závodit Andreu Iannoneho, Danila Petrucciho, Jacka Millera či Cala Crutchlowa.

A na vyřešení těchto tajenek pak netrpělivě čekají Tito Rabat, Hafizh Syahrin, Bradley Smith, Scott Redding, Alvaro Bautista, Thomas Lüthi a samozřejmě také náš Karel Abraham.

Přehled zatím známých jezdců a týmů MotoGP 2019/2020

Repsol Honda: Marc Marquez, Dani Pedrosa (pouze 2019)
Movistar Yamaha: Valentino Rossi, Maverick Vinales
Ducati Corse: Andrea Dovizioso, ???
Red Bull KTM: Pol Espargaro, Johann Zarco
Ecstar Suzuki: Alex Rins, ???
Aprilia Racing Gresini: Aleix Espargaro, ???
Pramac Ducati: Francesco Bagnaia, ???
Tech3 KTM: Miguel Oliveira, ???
LCR Honda: Cal Crutchlow, Takaaki Nakagami
EG 0,0 Marc VDS Suzuki?/Yamaha?: Franco Morbidelli, ???
Reale Avintia Racing: Tito Rabat, ???
Angel Nieto Team: ???, ???

Kurzivou psaní jezdci nejsou ještě oficiálně potvrzeníLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama