Reklama

ADAC Junior Cup: Před Brnem vede Čech David Kubáň Hlavní obrázek k článku: ADAC Junior Cup: Před Brnem vede Čech David Kubáň

Po krátké letní přestávce přijíždí účastníci letošního závodního seriálu ADAC Junior Cup powered by KTM k dalšímu vrcholu letošní sezóny: V rámci Grand Prix Brna se pojede šestý závod letošního šampionátu a po Sachsenringu opět ve společnosti Rossiho a Marqueze.

Po druhém místě na Sachsenringu je před Brnem lídrem lokalmatador #56 David Kubáň (16, CZE) z Brna, který má na svém kontě 69 bodů.

„Připravuji se co nejlépe umím, Brno je pro mě pochopitelně něco zvláštního a já jsem obrovsky motivován, abych zajel co nejlepší výsledek. Už vloni jsem zde byl dobrý a i letos chci na domácím okruhu zajet výborný výsledek“, říká vloni na Masarykově okruhu čtvrtý David Kubáň, který má k dispozici ex-motocykl od Jiřího Mrkývky juniora.

Ovšem lehké to David Kubáň rozhodně mít nebude: Noah Lequeux (15, BEL) - 64 bodů je druhý se ztrátou 5 bodů, třetí je pak Vasilis Koronakis (19, GRE) se ziskem 62 bodů. Na čtvrtém místě se nachází Aaron Schäfer (16, GER) - 61 tedy o další bod zpět a dále je v bodovací tabulce Alan Kroh (14, GER) jako pátý s 56 body. Top-6 Artem Maraev (14, RUS) - 56.

Se třemi wild card se představí další lokalmatador #62 Petr Pelech ze samé blízkosti Masarykova okruhu, tedy z Troubska. Ten jel už na Sachsenringu, nyní pojede v Brně a také na Red Bull Ringu. Ten je na P16 (15 bodů).

Dalším českým mladíkem je #58 Patrick Carda (14, Popůvky), tedy rovněž teenager z nedalekého okolí brněnské tratě, rovněž se ziskem 15 bodů. .

Čtvrtý závodní víkend ADAC Junior Cup powered by KTM začíná v pátek 3. srpna volným tréninkem na 30 minut v 11:55 hod, 16:05 hod je na pořadu Qualifying 1, v 17:45 hod, pak rozhodující Qualifying 2 o postavení na startovní roštu pro brněnský závod ADAC Junior Cup powered by KTM. Pátý závod letošní sezóny má start 4. srpna v 16:30 hod a jede se na 11 kol.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama