ADAC Junior Cup: Mareev vítězem, David Kubáň těsně druhý Hlavní obrázek k článku: ADAC Junior Cup: Mareev vítězem, David Kubáň těsně druhý

V nizozemském Assenu se skončil letošní ročník seriálu ADAC Junior Cupu, jehož jeden závod se konal i na Masarykově okruhu v rámci Grand Prix Brna. Celkovým vítězem se stal ruský jezdec Artem Maraev před Čechem Davidem Kubáněm, který prohrál o pouhé 4 body.

Před finále v Assenu v rámci BSB měl 16-letý brněnský mladík náskok na Maraeva 6 bodů, ovšem v Nizozemí obsadil až 6. místo, zatímco ruský talent závod vyhrál.

V celkovém pořadí ADAC Junior Cupu 2018 se tedy vítězem stal 15-letý Artem Maraev z Moskvy se ziskem 146 bodů. Druhý skončil David Kubáň se 142 body a třetí místo obsadil Němec Alan Kroh (115). Z dalších Čechů skončil Patrik Carda na P16 (19 bodů), Petr Pelech 18. (15) a Michal Jandus 19. (11).

Ruský teenager závodí rovněž v ruském mistrovství kubatury Supersport a chtěl by se dostat do startovního pole Red Bull Rookies Cupu 2019, kde právě dnes ho čeká v Guadixu rozhodující finále, zatímco David Kubáň se do něho neprobojoval.