Abraham v Sepangu kvůli crashi nedojel

Karel Abraham jezdil v závodě kolem bodované Top-15, ale kvůli crashi závod bohužel nedokončil.

Český jezdec ze španělského týmu s italským motocyklem jezdil na začátku závodu na 19. místě, pak postoupil na P18 a po 6 absolvovaných kolech jsme ho na Lap Chartu zaregistrovali na P16, když bojoval s jezdcem týmu Tech3-Yamaha Michaelem vd Markem, který zde v Sepangu nahradil dlouhodobě nemocného Jonase Folgera. V 8. kole už byl Abaja v Top-15, tedy v bodech. Pak ale v následujícím kole bohužel havaroval, když byl těsně za Vinalesem - v cíli odmávnutého na 9. místě.

„Nechtěl jsem mokrý závod, ale máme ho. Warm up byl opravdu dobrý, protože jsem zajel svoje nejrychlejší kolo vůbec, ale pak začalo pršet. Usadil jsem se a cítil pohodlně, měl jsem jeden velký okamžik, když jsem ztratil kontrolu, ale nehavaroval jsem, a potom, o pár kol později, jsem ztratil předek a havaroval jsem a zničil stroj. Nejspíš jsem příliš moc brzdil, ale nechápu, jak se tak dá ztratit předek. Mohu zajet rychlé kolo v dešti, ale zdá se, že jich nezajedu 20, takže to je něco, na čem musím s mým týmem pracovat během zimy. Je to škoda, protože jsem dojel Vinalese a ten skončil devátý, ale nevím, jestli bych dokázal jeho tempo udržet i později, ale cítím se v tomto ohledu dobře. Pád byl překvapením a je to škoda, protože jsem ztratili body, které jsme zde mohli získat.“, zhodnotil nedělní závod v Sepangu #17 Karel Abraham.