Abraham ukončil sezónu tak, jak ji začal

Karel Abraham ukončil letošní sezónu ve Valencii přesně tak, jak ji v Losailu začal, tedy byl odmávnut na 14. místě a po desáté dojel v Top-15, tedy v bodech. Ostatně 14. místo se zdá být jeho «nejoblíbenější», celkem si ho v sezóně 2017 připsal pětkrát!

Na okruhu «Circuit Ricardo Tormo» se jel závěrečný, tedy 18. závod letošní sezóny MotoGP, který byl především ve znamení souboje o titul mistra světa mezi Marcem Marquezem a Andreou Doviziosem. Nás ale nejvíce zajímalo, zda si #17 Karel Abraham připíše na své konto další mistrovské body a to se mu podařilo.

V cíli byl brněnský závodník odmávnut na 14. místě, jako nejlepší jezdec ze soukromého týmu s motocyklem Ducati, a porazil nejen Lorise Baze na stejném motocyklu (GP15), ale na rozdíl od svého týmového kolegy Alvara Bautisty uviděl i cílový šachovnicový praporek.

„Dnešní závod byl hodně těžký hned v úvodu. Měl jsem před sebou Baze a VD Marka a nedařilo se mi je předjet, protože jsem měl nějaký problém s přední brzdou a často jsem při zatáčení s tímto hodně zápasil. Nastavení bylo jiné, nebylo ideální, ale fungovalo a dokázal jsem se před ně dostat a začít snižovat ztrátu na jezdce před sebou.

Bohužel ta ztráta byla příliš velká a skončil jsem tři sekundy za Petruccim. Jsem ale velmi rád za další body a znovu jsme byli první netovární Ducati v poli, na což můžeme být pyšní. Přitom kolik jste mohli vidět pádů bylo jasné, že traťové podmínky byli jiné ve srovnání se zbytkem víkendu a bylo náročné se udržet v sedle. Jel jsem sám, takže jsem musel tvrdě pracovat na tom, abych si udržel potřebnou koncentraci a dostal motorku zpátky domů.

Především chci moc poděkovat celému týmu, protože si myslím, že jsme měli velmi dobrou sezonu, která překonala naše očekávání. Zároveň jsem rád, že už je konec, protože to bylo velmi náročné! Máme teď ještě testy, ale pak už se těším na volno, dobít baterky a připravit se na novou sezonu tak, aby byly ještě lepší výsledky.“, zhodnotil nejen finálový závod, ale i celou sezónu český jezdec ze španělského týmu na italském motocyklu.