Abraham má sice z Jerezu bod, ale spokojen určitě není

Karel Abraham si sice odváží ze Španělska jeden mistrovský bod, ale spokojen asi nebyl. Ostatně, jak napsal v TZ svého týmu: ''Tento bod jsem získal proto, že ostatní měli pech.''

„Historie se neptá a jeden bod je po tak těžkým víkendu docela dobrej. Jinak musím říct, že závod jako takový určitě nebyl moc dobrý. Částečně jsem měl problémy s přední gumou, která klouzala. Posledních pár kol už jsem měl i problémy závod zvládat, možná trochu kvůli zranění, se kterým jsem se i tady potácel a to i přes prášky na bolest, trošku kvůli vedru. Na tom určitě do Le Mans ještě pořádně zamakám. Jinak do Le Mans se už moc těším na nový povrch, který si jezdci zatím hodně chválí!“, zhodnotil dnešní Jerez na svém FB český jezdec ze španělského týmu, který jezdí na italském motocyklu.

17- Takuya Tsuda – Team Suzuki Ecstar – Suzuki GSX-RR – + 1’27.450

V královské kubatuře MotoGP je i po GP Španělska lídrem Valentino Rossi s 62 body - dnes ovšem dojel až na konci Top-10. Druhý je Maverick Vinales s 60 body, který sice vyhrál oba dva úvodní závody, ovšem v USA se dopustil jezdecké chyby a po crashi nezískal ani jeden bod a dnes dojel až na 6. místě. Třetí je úřadující mistr světa Marc Márquez s 58 body, dále následují dnešní vítěz Dani Pedrosa (52), Andrea Dovizioso (41), Rookie Johann Zarco (35), Cal Crutchlow (29), další Rookie Jonas Folger (29). Top-10 kompletují Jorge Lorenzo (28) a Danilo Petrucci (26).

Český jezdec Karel Abraham je na 18. místě, když nasbíral ve čtyřech závodech 9 bodů, stejně jako na P17 tovární pilot Suzuki Andrea Iannone.