Reklama

Abraham by chtěl nazpět loňskou motorku Hlavní obrázek k článku: Abraham by chtěl nazpět loňskou motorku

S letošní motorkou nemá lokalmatador Karel Abraham příliš štěstí, to je celkem jasné. Ostatně se stejným motocyklem GP16 jezdí i Xavier Simeon a taky to není žádná hitparáda, ba právě naopak.

V domácím závodě dojel Karel Abraham jako 18. a tak jen mohl vzpomínat na to, jak zde skvěle závodil vloni, kdy jezdil několik kol na 4. místě a nakonec byl klasifikován v cíli jako 13. O tom si mohl včera nechat pouze zdát.

„Jestli jsem spokojený, nebo ne? Docela těžká otázka, 41 vteřin za prvním sice není až taková tragédie, ale osmnácté místo v cíli mi stačit nemůže, a to tam ještě pár lidí popadalo,„ řekl Abraham, jenž byl rád alespoň za stabilní časy. „To je sice dobré, jenže nestačí to. Jezdci, kteří měli být za mnou, za mnou skutečně byli, ale chtěl bych víc,“ podotkl osmadvacetiletý jezdec, jenž v týmu občas na půl v žertu říká, že by si nejraději vzal zpět motorku z minulé sezóny, která byla lepší.

I v Brně se potvrdilo, že pokud se na trati nestane nic mimořádného, reálnou šanci na body letos Abraham nemá. „Jsem zastáncem toho, že jezdec vždy může jet trochu lépe. Nechci proto říkat, že to z mé strany v žádném případě líp nešlo. Bohužel si ale nemyslím, že nějak o moc. Limitu motocyklu jsme skutečně už hodně blízko,„ řekl Abraham.

Vymlouvat se jen na techniku ale nechtěl. „Na jednu stranu cítím, že už z toho víc nevymáčknu, na druhou to nikoho včetně mě nezajímá. Chci být víc vpředu, na pozicích, na které mám a na kterých jsem dokázal jezdit loni. To znamená získávat body, a když je dobrý den, tak být třeba v desítce,“ uvedl Abraham, jenž před rokem nasbíral 32 bodů. Letos má ale po deseti závodech na kontě pouze čtyři.

Zdroj: www.sport.czLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama