81. ročník Bol d’Or: Startovní listina i s Hanikou a Halbichem
- Publikovno: 2.9.2017
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Šampionát Endurance FIM EWC 2017/2018 začne 16.-17. září na okruhu Circuit Paul Ricard Le Castellet, kde se uskuteční 81. ročník Bol d’Or. Startovat bude celkem 59 týmů.
Úřadující mistři světa GMT94 Yamaha pojedou v sestavě Niccolo Canepa, David Checa a Mike Di Meglio, největšími soupeři pak budou Suzuki S.E.R.T. (s novým motocyklem GSX-R 1000) v sestavě Vincent Philippe, Etienne Masson a Gregg Black a YART Yamaha R1 #7 Broc Parkes, Kohta Nozane a Marvin Fritz.
F.C.C. TSR ve spolupráci s Honda France nahlásila sestavu Alan Techer, Josh Hook a Freddy Foray, Honda Endurance Racing a Fireblade SP2 #111 Sebastien Gimbert, Yonny Hernandez a Gregory Leblanc, Jan Halbich a obhájci loňského vítězství Team Kawasaki SRC Randy De Puniet, Mathieu Gines a Fabien Foret.
V brněnském týmu EKO IVRacing BMW CSEU pojedou s motocyklem BMW S1000RR Karel Hanika, zkušený Ital Fabrizio Lai, Rakušan Julian Mayer a Bulhar Martin Choy.
Po vynechání finálového závodu v Suzuce se opět postaví na start slovenská sestava Maco Racing – Yamaha YZF R1 v tradičním složení Greg Junod, Anthony Dos Santos a Marko Jerman.
Na okruhu Circuit Paul Ricard Le Castellet se konaly v minulých dnech dvoudenní testy a přinesly tyto výsledky:
Test Bol d’Or 2017
01- YART Yamaha – Yamaha YZF R1 – 1’58.252 (EWC)
02- Team Kawasaki SRC – Kawasaki ZX-10RR – 1’58.350 (EWC)
03- F.C.C. TSR Honda France – Honda CBR 1000RR – 1’58.563 (EWC)
04- Honda Endurance Racing – Honda CBR 1000RR SP2 – 1’58.827 (EWC)
05- GMT94 Yamaha – Yamaha YZF R1 – 1’59.554 (EWC)
06- Tecmas BMW – BMW S1000RR – 1’59.564 (EWC)
07- Yamaha Viltais Experience – Yamaha YZF R1 – 2’00.449 (SST)
08- Team 33 Accessoires Louit Moto – Kawasaki ZX-10R – 2’00.971 (SST)
09- Bolliger Team Switzerland – Kawasaki ZX-10R – 2’01.324 (EWC)
10- Ecurie Chrono Sport – Kawasaki ZX-10R – 2’01.357 (SST)
81. ročník Bol d’Or - startovní listina
2- Suzuki Endurance Racing Team – Suzuki GSX-R 1000 – Etienne Masson/Vincent Philippe/Gregg Black (EWC)
3- AM Moto Racing Competition – Kawasaki ZX-10R – Romain Maitre/Stephane Frossard/Nicolas Souchon (SST)
4- Tati Team Beaujolais Racing – Kawasaki ZX-10R – Julien Enjolras/Julien Pilot/Kevin Denis (SST)
5- F.C.C. TSR Honda France – Honda CBR 1000RR – Josh Hook/Freddy Foray/Alan Techer/Arturo Tizon (EWC)
7- YART Yamaha – Yamaha YZF R1 – Broc Parkes/Marvin Fritz/Kohta Nozane (EWC)
8- Team Bolliger Switzerland – Kawasaki ZX-10R – David Perret/Roman Stamm/Robin Mulhauser (EWC)
9- Team Tecmas BMW – BMW S1000RR – Kenny Foray/Julien Da Costa/Camille Hedelin/Matthieu Lussiana (EWC)
11- Team SRC Kawasaki – Kawasaki ZX-10RR – Mathieu Gines/Randy De Puniet/Fabien Foret/Morgan Berchet (EWC)
12- Speedteam 72/Amicale des Commissaires des 24h – Yamaha YZF R1 – Nicolas Loyau/Sebastien Delhommeau/Freddy Bequin (SST)
13- P-U-R Racing – BMW S1000RR – Harry Warmersperger/Michael Rutter (EWC)
14- Maco Racing – Yamaha YZF R1 – Greg Junod/Anthony Dos Santos/Marko Jerman (EWC)
16- Team GP Moto – Kawasaki ZX-10R – Jonathan Martinez/Fabrice Lanziani/Christophe Brillat/Guillaume Montessuit (EWC)
18- Team 18 Sapeurs Pompiers – Kawasaki ZX-10R – Eddy Dupuy/Dylan Buisson/Benjamin Colliaux (SST)
19- Girls Racing Team – Yamaha YZF R1 – Amandine Creusot/Jolanda Van Westrenen/Muriel Simorre/Katy Calmon (SST)
21- EKO IVRacing BMW CSEU – BMW S1000RR – Karel Hanika/Fabrizio Lai/Julian Mayer/Martin Choy (EWC)
22- Team Glazik Moto Sport Passion Endurance – Suzuki GSX-R 1000 – Maxime Gucciardi/David Le Bail/Jean Christophe Charlier/Maxime Diard (EWC)
24- BMRT 3D Maxxess Nevers – Kawasaki ZX-10R – Maxime Bonnot/Jonathan Hardt/Anthony Violland/Romain Mange (SST)
26- Zuff Racing Team – Honda CBR 1000RR SP2 – Kevin Zufferey/Adrien Pittet/Jeff Aeberhard (SST)
32- Team Rabid Transit – Yamaha YZF R1 – Dalibor Miletic/Danijel Miletic/Brandon Cretu (EWC)
33- Team 33 Accessoires Louit Moto – Kawasaki ZX-10R – Corentin Perolari/Chris Leesch/Gabriel Pons/Loic Arbel (SST)
34- JMA Motos Action Bike – Suzuki GSX-R 1000 – Cyril Brivet/Dylan Mille/Kevin Rousseau/Jonathan Germany (SST)
36- Moto Team 95 3ART Yam’Avenue – Yamaha YZF R1 – Pepijn Bijsterbosch/Luca Marconi/Alex Plancassagne (SST)
37- Space Moto 37 – Suzuki GSX-R 1000 – Charles Roche/Julien Gallerand/Steve Langlois (EWC)
39- Moto 39 Competition – Kawasaki ZX-10R – Nicolas Cheli/Frederic Tachin/Arnaud Simon (SST)
41- RAC41 Honda – Honda CBR 1000RR SP2 – Cyprien Schmidt/Gaetan Gouget/Axel Aynie/Sebastien Dupond (SST)
44- No Limits Motor Team – Suzuki GSX-R 1000 – Andrea Boscoscuro/Kevin Manfredi/Michael Mazzina/Marco Passarelli (SST)
48- Volpker NRT48 – BMW S1000RR – Stefan Kerschbaumer/Jan Buhn/Lucy Glockner (SST)
50- April Moto Motors Events – Honda CBR 1000RR SP2 – Matthieu Lagrive/Gregory Fastre/Baptiste Guittet (EWC)
55- National Motos – Honda CBR 1000RR SP2 – Emeric Jonchiere/Stephane Egea (EWC)
57- DL Moto Racing – Kawasaki ZX-10R – Mickael Morin/Eric Alexandre Farlat/Clement Stoll/Leo Meunier (SST)
61- MotoTech EWC Team – Honda CBR 1000RR SP2 – Marty Debruyne/Gauthier Duwelz/Marc Buchner (EWC)
63- Team LMD63 Ultimate Cup – Yamaha YZF R1 – Erwan Quellet/Lee Williams/Mathieu Marchal/Stephane Mezard (SST)
64- ACRO Racing Team – Yamaha YZF R1 – Florent Chesnais/Jonathan Grimber/Rudy Martins (EWC)
65- Motobox Kremer Racing – Yamaha YZF R1 – Geoffroy Dehaye/Jan Viehmann/Emiliano Bellucci/Franck Gaziello (EWC)
66- Sarazin Motorsport by Hall Moto 02 – Yamaha YZF R1 – Fabrice Auger/Adrien Ganfornina/Julien Diguet (SST)
68- Atomic Motosport – Suzuki GSX-R 1000 – Johan Nigon/Jonathan Hugot/Samuel Trapanier/Sebastien Tremblay (SST)
69- Ecurie Chrono Sport 69 – Kawasaki ZX-10R – Louis Rossi/Alexis Masbou/Matteo Ferrari/Stephane Pagani (SST)
71- Team Mongore 13 Endurance – Aprilia RSV4 – Emmanuel Sanchez/Jerome Zakine/Joris Bortoluzzi/Sylvain Videau (EWC)
72- Junior Team LMS Suzuki – Suzuki GSX-R 1000 – Robin Camus/Cedric Tangre/Hugo Clere/Alex Sarrabayrousse (SST)
74- Team Cambodge ACR74 – Suzuki GSX-R 1000 – Yohann Huguenin/Serge Vial/Romain Grippi/Pascal Enjalbert (SST)
76- Team Flam Racing – Suzuki GSX-R 1000 – Fabien Lambert/Arnaud Curtolo/Margaux Wanham (SST)
77- Wojcik Racing Team – Yamaha YZF R1 – Bartolmiej Wiczynski/Adrien Pasek/Marek Szkopek (EWC)
81- Special Team Ducati – Ducati 1299 Panigale S – Mickael Giron/Lionel Ancelin/Gregory Monaya/Jacopo Zizza (STW)
83- Skull Motor’s Aquaserv – Kawasaki ZX-10R – Sebastien Chermeux/Thomas Chermeux/Romain Galland/Julien Vezzuti (EWC)
87- R2CL MKS Partelya – Suzuki GSX-R 1000 – Jimmy Maccio/Anthony Loiseau/Nicolas Salchaud (EWC)
89- PHI Endurance – Kawasaki ZX-10R – Didier Vincent/Marc Berot/Bernard Chevalier/Johny Renaud (EWC)
90- Team LRP Poland – BMW S1000RR – Bartlomiej Lewandowski/Jaroslav Černý/Patryk Kosiniak (EWC)
91- Energie Endurance 91 Horizon Charcot – Kawasaki ZX-10R – Guillaume Pot/Noel Roussange/Kevin Lavainne/Yannis Milangue (SST)
94- GMT94 Yamaha – Yamaha YZF R1 – David Checa/Niccolo Canepa/Mike Di Meglio (EWC)
96- Moto Ain – Yamaha YZF R1 – Christophe Ponsson/Julien Millet/Fabrizio Perotti (SST)
97- LMC Endurance – Yamaha YZF R1 – Matthieu Simon/Arnaud Dejean/Stephane Andreu (EWC)
99- WSB Endurance – Kawasaki ZX-10R – Danny Maertz/Thomas Hainthaler/Sascha Mueller/Dirk Walter (EWC)
100- Hertrampf Racing GMBH – Ducati 1299 Panigale S – Oliver Skach/Dominik Vincon/Marco Nekvasil (STW)
101- AvioBike – Yamaha YZF R1 – Christian Napoli/Federico Napoli/Giovanni Baggi/Mario Spatari (SST)
111- Honda Endurance Racing – Honda CBR 1000RR SP2 – Sebastien Gimbert/Gregory Leblanc/Yonny Hernandez/Jan Halbich (EWC)
116- Team Broke Racing – Yamaha YZF R1 – Sylvain Videau/Adrien Babonaux/Laurent Pluquet (EWC)
199- Artec #99 – Kawasaki ZX-10R – Lionel Bergeron/Jean Baptiste Arrondeau/Guillaume Spaeth (SST)
212- Dunlop Motors Events – Honda CBR 1000RR SP2 – Christophe Auzoux/Leo Challamel/Laurent Chenais (EWC)
333- Yamaha Viltais Experience – Yamaha YZF R1 – Axel Maurin/Bastien Mackels/Florian Alt/Olivier Depoorter (SST)
Rezervní týmy
LA1- Team SKT – Yamaha YZF R1 – Jean Edouard Bacot/Remi Chapelier/Jimmy Sallaberry (SST)
LA2- Team 202 – Yamaha YZF R1 – Florent Parret/Cedric Parmentier/David Roche (SST)
- Přidat komentář 9
- Publikováno: 2.9.2017
- Zařazeno v:
- Autor:
Nejnovější články
Další z rubriky
- 20.1. - Northern Talent Cup 2024: Letos bez Čechů
- 19.1. - Michek s týmem Orion vybojovali magické 10. místo na Dakaru!
- 19.1. - Ricky Brabec vyhrál Dakar Rallye 2024
- 18.1. - Michek s Drdajem předvedli etapová maxima!
- 18.1. - Branch vítězem etapy, Brabec zřejmě už celkovým
- 17.1. - Ricky Brabec zvýšil vítězstvím svůj náskok