8 Hours EWC Oschersleben: Vítězem F.C.C. TSR Honda France

Až do samotného konce byla 8hodinovka v Oscherslebenu hodně napínavá. Za týmem F.C.C. TSR Honda France se crash GMT94 Yamaha postaral o rozuzlení boje o 2. místo.

Suverénním vítězstvím v německé Osmihodinovce si tým F.C.C. TSR Honda France (Freddy Foray, Josh Hook, Alan Techer) vybojoval skvělou výchozí pozici pro finále letošního šampionátu pro domácí závod v Suzuce koncem července, když má náskok 10 bodů na obhájce titulu GMT94 Yamaha.

Po první hodině v Oscherslebenu vedl tým Suzuki Endurance před SRC Kawasaki a NRT48-BMW Motorrad, když do závodu nejlépe odstartoval Gregg Black (Suzuki Endurance), za ním jeli Niccolo Canepa (GMT94 Yamaha) a Randy de Puniet (SRC Kawasaki).

V průběhu závodu vedl GMT94 Yamaha (Mike di Meglio, Niccolo Canepa, David Checa), druhý F.C.C. TSR Honda France (Freddy Foray, Josh Hook) a třetí YART-Yamaha (Broc Parkes, Marvin Fritz, Max Neukirchner), zatímco Philippe Vincent (Suzuki Endurance) se kvůli highsideru musel z boje na prvních pozicích odporoučet.

Jelikož při zastávce v boxu zapomněl tým GMT94 Yamaha vypnout světla - ostatně vloni v Oscherslebenu rovněž – dostal trest Stop-and-Go a propadl se tak až na 5. místo: Vedl F.C.C. TSR Honda France, a dále YART-Yamaha, NRT48-BMW Motorrad, SRC.

Po vítězství na Slovakia Ringu si tým YART-Yamaha dělal oprávněné naděje i pro domácí závod v Oscherslebenu, ale crash a následující požár motocyklu tyto naděje pohřbil a znamenal předčasný konec závodu. (I tentokrát nasadil manažer Mandy Kainz lokalmatadora Maxe Neukirchnera, zatímco Japonec Takuya Fujita zůstal v boxu).

V 17.38 hodin havaroval Marvin Fritz, když mu na přední kolo vytékala brzdová kapalina a on havaroval, přičemž motocykl začal hořet a celou věčnost trvalo, než traťoví maršálové přiběhli a začali na místě oheň hasit.

V posledních 15 minutách celé Osmihodinovky se odehrával prestižní duel mezi Randy de Punietem (SRC Kawasaki) a Mike di Megliem (GMT94 Yamaha) o druhé místo. Francouzský mistr světa 125tek z roku 2008 zkusil ještě jednou zaútočit na tým Kawasaki, ale skončilo to crashem motocyklu Yamaha. Těžce poškozený motocykl ale Di Meglio dovezl do cíle na třetím místě,

Ještě 25 minut před koncem byl tým Honda Endurance Racing průběžně na 4. místě, ale pak Grégory Leblanc havaroval a s provizorně opraveným motocyklem byl nakonec klasifikován na 13. místě.

Český tým Mercury Racing BMW nastoupil do závodu bez zraněného Jakuba Smrže a v cíli byl klasifikován na 14. místě. Karel Hanika skvěle odstartoval a byl po 1. hodině na 9. místě, pak ale Sylvain Barrier havaroval a opravou motocyklu ztratil tým 6 kol a propadl se až na 24. místo. Z něho se postupně probojoval až na 14. pozici v cíli a získal 7 bodů. Je to velká škoda, neboť čtvrtý tým v celkovém hodnocení WEPOL Racing by penz13.com kvůli chybějícím financím už dva závody nejel a byla zde pro brněnskou stáj reálná šance postoupit celkově do Top-4.

8 Hours EWC Oschersleben

1 F.C.C. TSR Honda France Honda 1 EWC 312 08:00:49.802
2 TEAM SRC KAWASAKI Kawasaki 2 EWC 312 +48.355 sec.
3 GMT94 YAMAHA Yamaha 3 EWC 312 +1:53.067 min.
18 Exteria Eko Racing Team BMW 7 SST 292 +20 kol

V šampionátu vede F.C.C. TSR Honda France se ziskem 146 bodů. Na druhém místě je obhájce titulu GMT94 YAMAHA (136), jako třetí následuje Honda Endurance Racing (109), čtvrtý je tým WEPOL Racing by penz13.com (81) a Top-5 kompletuje MERCURY RACING (70)....P32 Exteria Eko Racing Team (4).