50th GP Macau - Pole Position pro Jessoppa, 24. Červený

Druhá kvalifikace pro kultovní závod vedoucí ulicemi hráčské metropole mezi nebezpečnými svodidly se stala kořistí Martina Jessoppa, který si tak vyjel Pole Position, náš jezdec Marek Červený v ní obsadil 24. místo.

Brit Martin Jessopp s motocyklem BMW zajel v dnešní kvalifikaci čas 2’24.654 a byl tak o 0.233 rychlejší než včerejší protagonista a osminásobný vítěz tohoto závodu Michael Rutter (BMW). Třetí byl dnes v Macau Glenn Irwin na Ducati (+0.411), což bylo pro debutanta na tomto okruhu velké překvapení. Čtvrtý čas zajel Garry Johnson s BMW (+1.189) a Top-5 dokompletoval Stuart Easton rovněž s BMW (+1,390).

Už třikrát skončil Martin Jessopp v Macau Motorcycle Grand Prix na okruhu dlouhém 6,12 km na druhém místě, letos by chtěl konečně vyhrát a vytvořil si pro to tu nejlepší výchozí pozici.

V elitní desítce druhé kvalifikace na sobotní 50th Suncity Group Macau Motorcycle Grand Prix se dále umístili letošní vítěz Zlatého kahance Horst Saiger (Kawasaki), který měl ale hodně ošklivý crash, loňský vítěz Peter Hickmann (BMW), Star Tourist Trophy John McGuinness (Honda), Conor Cummins s motocyklem stejné značky a Ian Hutchinson (BMW) - vítězem z roku 2013.

Týmový kolega našeho Marka Červeného Didier Grams (Heidger-Motorsport by WEPOL; SAFMETAL) obsadil místo 12.

Další Rookie na tomto náročném okruhu a Hanikův nástupce v MS-Moto3 v týmu Platinum Bay Real Estate, britský jezdec Danny Webb skončil na P18.

Ve své premiéře na tomto okruhu obsadil dvojnásobný šampion IRRC-Supersport Marek Červený v rozhodující kvalifikaci časem 2’32.749 min 24. místo, když ztratil na Jessoppa 8.095 sec.