Reklama

24hodin Le Mans 2018 s několika Čechy! Hlavní obrázek k článku: 24hodin Le Mans 2018 s několika Čechy!

Vytrvalecké klasiky 24hod Le Mans se letos zúčastní několik českých jezdců, což ještě v nedávné době byla nemyslitelná věc. Letos je v provizorní startovní listině uvedeno hned 8 Čechů, dle názoru webu Motoforum jich bude startovat 5!

60 týmů ze 13 států bylo vybráno pořadatelem Automobile Club de l’Ouest (ACO) do provizorní startovní listiny 41. ročníku 24hodinovky v Le Mans.

Nejvíce týmů - celkem 18 - důvěřuje motocyklům Yamaha, následuje Kawasaki (14) a dále Suzuki (12), BMW (7) a Honda (5). Na startu ale budou i Ducati (2) Aprilia (1) a Metisse (1).

K favoritům určitě patří týmy Yamaha: GMT94 Yamaha (Mike di Meglio, Niccolo Canepa, David Checa) a YART – Yamaha (Broc Parkes, Marvin Fritz, Takuya Fujita), dále pak SRC Kawasaki (Mathieu Gines, Randy de Puniet, Jeremy Guarnoni), Suzuki Endurance (Vincent Philippe, Etienne Masson, Gregg Black) stejně jako oba týmy s motocykly Honda F.C.C. TSR Honda France (Freddy Foray, Alan Techer, Josh Hook) a Honda Endurance (Sébastien Gimbert, Grégory Leblanc, Erwan Nigon).

Svou premiéru v šampionátu EWC bude absolvovat v italském týmu Ducati dvojnásobný ex-mistr světa Grand Prix (125 a 250 ccm) Manuel Poggiali.

Provizorní startovní listina 24hodin Le Mans 2018

2- Suzuki Endurance Racing Team – Suzuki GSX-R 1000 – Vincent Philippe/Etienne Masson/Gregg Black (EWC)
3- AM Moto Racing Competition – Kawasaki ZX-10R – Romain Maitre/Mathieu Charpin/Stephane Frossar/Nicolas Souchon (SST)
4- Tati Team Beaujolais Racing – Kawasaki ZX-10R – Julien Pilot/Kevin Denis/Julien Enjolras (SST)
5- F.C.C. TSR Honda France – Honda CBR 1000RR – Freddy Foray/Alan Tehcer/Josh Hook/Arturo Tizon (EWC)
6- Aprilia Le Mans 2 Roues – Aprilia RSV4 – Nelson Major/Emmanuel Parisse/Benjamin Colliaux/Camille Gree (SST)
7- YART Yamaha – Yamaha YZF R1 – Broc Parkes/Marvin Fritz/Takuya Fujita/Sheridan Morais (EWC)
8- Bolliger Team Switzerland – Kawasaki ZX-10R – Roman Stamm/Robin Mulhauser/Sebastien Suchet (EWC)
9- Tecmas BMW – BMW S1000RR – Julien Da Costa/Camille Hedelin/David Perret/Maxime Bonnot (EWC)
11- Team SRC Kawasaki – Kawasaki ZX-10RR – Mathieu Gines/Randy De Puniet/Jeremy Guarnoni/Morgan Berchet (EWC)
12- SpeedTeam72 – Yamaha YZF R1 – Sebastien Delhommeau/Nicolas Loyau/Freddy Bequin (SST)
13- WEPOL Racing by Penz13.com – BMW S1000RR – Michael Laverty/Christian Iddon/Danny Webb/Marek Červený (EWC)
14- Maco Racing Team – Yamaha YZF R1 – Gregory Junod/Anthony Dos Santos/Louis Bulle (EWC)
16- Team GP Moto – Kawasaki ZX-10R – Fabrice Lanziani/Jonathan Martinez/Vincent Ferre (EWC)
17- TTS Excent – Kawasaki ZX-10R – Gabriel Pons/Olivier Depoorter/Jimmy Maccio/Adrien Anzelini (EXP)
18- Team 18 Sapeurs Pompiers – Kawasaki ZX-10R – Dylan Buisson/Antonio Alarcos/Enrique Ferrer (SST)
19- Girls Racing Team – Yamaha YZF R1 – Amandine Creusot/Bettina Pfister/Muriel Simorre/Jolanda van Westrenen (SST)
21- Mercury Racing – BMW S1000RR – Karel Hanika/Jakub Smrž/Sylvain Barrier/Matěj Smrž (EWC)
26- Zuff Racing Team – Honda CBR 1000RR SP2 – Kevin Zufferey/Adrien Pittet/Kevin Trueb (SST)
27- TRT27 Bazar 2 La Becane – Suzuki GSX-R 1000 – Thibault Duchene/Luc Bibollet/Bernard Cuzin (SST)
32- AMSS TRB Vidra Team Serbia – Yamaha YZF R1 – Marko Jerman/Miletic Dalibor (EWC)
33- Team 33 Accessoires Louit Moto – Kawasaki ZX-10R – Corentin Perolari/Kevin Manfredi/Chris Leesch/Loic Arbel (SST)
34- JMA Motos Action Bike – Suzuki GSX-R 1000 – Cyril Brivet/Dylan Mille/Kevin Rousseau/Jonathan Germany (SST)
36- 3ART Moto Team 95 – Yamaha YZF R1 – Alex Plancassagne/Matthieu Lussiana/Pepjin Bijsterbosch (SST)
37- Space Moto 37 – Suzuki GSX-R 1000 – Julien Gallerand/Steve Langlois/Charles Roche (EWC)
40- Motard Center Fast Team Racing – Kawasaki ZX-10R – David Bouvier/Marco Boue/Tristan Guyot/Emmanuel Dagault (SST)
41- RAC41 Honda – Honda CBR 1000RR – Axel Aynie/Alexandre Ayer/Billy Cornut/Mathieu Dumas (SST)
44- No Limits Motor Team – Suzuki GSX-R 1000 – Luca Scassa/Christian Gamarino/Michael Mazzina (SST)
45- Metiss JLC Moto – Metiss 1000 – Herve Cheron/Martin Renaudin/Emmanuel Cheron/Cyril Huvier (EXP)
48- NRT48 BMW Motorrad – BMW S1000RR – Kenny Foray/Stefan Kerschbaumer/Lucy Glockner/Peter Hickman (EWC)
50- Team April Moto Motors Events – Suzuki GSX-R 1000 – Matthieu Lagrive/Baptiste Guittet/Gregory Fastre (EWC)
51- Team Motostand Endurance – Kawasaki ZX-10R – Baptiste Regouby/Antoine Viellard/Alexis Hugueville (SST)
53- Mana-Au Competition/Ligue contre le Cancer – Suzuki GSX-R 1000 – Dominique Messager/Bruno Jouis/Vincent Sorant/Pierre Grimoux (SST)
55- National Motos – Honda CBR 1000RR – Emeric Jonchiere/Stephane Egea/Gaetan Gouget (EWC)
56- GERT56 by RS Speedbikes – BMW S1000RR – Horst Saiger/Julian Puffe/Rico Lowe/Christof Hofer (SST)
57- Special Team Ducati by Z Racing – Ducati Panigale R – Manuel Poggiali/Fabio Massei/Lionel Ancelin/Jacopo Zizza (SST)
61- MotoTech EWC Team – Yamaha YZF R1 – Marty Debruyne/Bram Lambrechts/Arnaud De Kimpe (EWC)
63- LMD63 Ultimate Cup – Yamaah YZF R1 – Erwan Quellet/Mathieu Marchal/Stephane Mezard/Renaud Lavillenie (SST)
65- Motobox Kremer Racing – Yamaha YZF R1 – Geoffroy Dehaye/Jan Viehmann/Christopher Kemmer (EWC)
66- Sarazin Motorsport by Hallmotos 02 – Yamaha YZF R1 – Fabrice Auger/Julien Diguet/Adrien Ganfornina/Stephane Pagani (SST)
68- Atomic Motorsport – Suzuki GSX-R 1000 – Clement Stoll/Guillaume Antiga/Guillaume Pot/Alexandre Machet (SST)
71- Exteria Racing Team – BMW S1000RR – Ladislav Chmelík/Tomáš Zajíc/Miroslav Popov/Michal Fojtík (SST)
72- Junior Team LMS Suzuki – Suzuki GSX-R 1000 – Hugo Clere/Alex Sarrabayrouse/Louis Rossi/Eddy Dupuy (SST)
73- Team Vero – Suzuki GSX-R 1000 – Christophe Brard/Vincent Ramade/Jeremy Herrault/Jerome Richard (SST)
77- Wojcik Racing Team – Yamaha YZF R1 – Pawel Gorka/Daniel Bukowski/Mark Szkopek/Pawel Szkopek (EWC)
85- Team Racing 85 – Kawasaki ZX-10R – Paul Carew/Corentin Brenon/Paul Mickael Servant/Lilian Madeux (SST)
86- Pitlane Endurance – Yamaha YZF R1 – Aurelien Grelier/Johann Mace/Thomas Guilbot/Paul Dufour (SST)
87- Team R2CL MKS Partelya – Suzuki GSX-R 1000 – Anthony Loiseau/Clinton Seller/Gwen Giabbani (EWC)
90- Team LRP Poland – BMW S1000RR – Arnaud Friedrich/Bartlomiej Lewandoski/Jaroslav Černý (EWC)
91- Energie Endurance 91 – Kawasaki ZX-10R – Noel Roussange/Kevin Lavainne/Antoine Thouzet/Jerome Danton (SST)
94- GMT94 Yamaha – Yamaha YZF R1 – Mike Di Meglio/Niccolo Canepa/David Checa (EWC)
96- Moto Ain CRT – Yamaha YZF R1 – Roberto Rolfo/Alexis Masbou/Christoffer Bergman (SST)
99- WSB Endurance – Kawasaki ZX-10R – Danny Martz/Thomas Hainthaler/Johannes Hoffmann/Dirk Walter (EWC)
100- Hertrampf Racing Endurance 100 – Ducati Panigale R – Dominik Vincon/Marco Nekvasil/Oliver Skach (EWC)
101- AvioBike – Yamaha YZF R1 – Christian Napoli/Federico Napoli/Giovanni Baggi/Stefano Fugardi (SST)
111- Honda Endurance Racing – Honda CBR 1000RR SP – Sebastien Gimbert/Gregory Leblanc/Erwan Nigon (EWC)
119- Slider Endurance – Yamaha YZF R1 – Vincent Houssin/Charles Diller/Charles Geers (SST)
199- Artec #99 – Kawasaki ZX-10R – Lionel Bergeron/Jean Baptiste Arrondeau/Guillaume Spaeth/Vincent Rutkowski (SST)
202- Team 202 – Yamaha YZF R1 – Florent Parret/David Roche/Olivier Calia (SST)
212- Dunlop Motors Events – Suzuki GSX-R 1000 – Kevin Jacob/Simon Potillion/Valentin Hirth/Nicolas Deser (SST)
333- Yamaha Viltais Experience – Yamaha YZF R1 – Axel Maurin/Florian Alt/Vincent Lonbois/Johann Nigon (SST)
Náhradní týmy
35- TMC35 – Yamaha YZF R1 – John Ross Billega/Maxime Diard/David Le Bail/Carl Alexandre (SST)
58- FKM.C – Suzuki GSX-R 1000 – Pierrot Lerat Vanstaen/Gerald Muteau/Cyril Eruam/Cedric Martineau (SST)
64- Acro Racing Team – Yamaha YZF R1 – Florent Chesnais/Sebastien Lager/Jonathan Grimber/Laurent Schwalbach (EWC)



Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama