Reklama

Torrot Velocipedo: elektrická tříkolka se střechou Hlavní obrázek k článku: Torrot Velocipedo: elektrická tříkolka se střechou

Elektrická tříkolka španělské firmy Torrot se bude nabízet ve dvou variantách a to buď jako praktické nákladní vozidlo nebo jako dvoumístný skútr s bezpečnostními pásy, tudíž nebudete muset v některých zemích používat helmu.

Nákladní variantu Velocipedo Cargo budete moci dovybavit horním kufrem o objemu 210 litrů, nabízí se vám tu tak možnost, využít tento skútr třeba při donášce jídla do domu nebo jako kurýr. Druhá verze s označením Velocipedo se tak stává zajímavým konkurentem BMW C1, kde také díky tříbodovým bezpečnostním pásům a sedadlům s oporou není nutnost používat přilbu, nicméně my říkáme, je lepší ji mít.

1 Torrot Velocipedo (12)1 Torrot Velocipedo (13)

Torrot je napájen pěticí vyjímatelných lithium-iontových baterií o výkonu 8 kWh s dojezdem až 150 kilometrů. Na 80% kapacity se z běžné 220V sítě dobijí za necelé 4 hodiny, 100% zabere 4,5 hodiny. Maximální rychlost je 88 km/h a je elektronicky omezena. Maximálního výkonu 13,5 k (10 kW) je dosaženo při 4600 1/min, kroutící moment je 138 Nm při 4000 1/min, což je dostatečná síla na to, abyste dokázali živě rozpohybovat tuto tříkolku a rychle vypálili z křižovatky mezi prvními.

1 Torrot Velocipedo (14)1 Torrot Velocipedo (11)

Systém uchycení předních kol je podobný jako má Piaggio MP3. Díky tomu, že jsou přední kola od sebe vzdálena 460 mm, měli byste mít možnost tento motocykl řídit i když vlastníte pouze řidičské oprávnění skupiny B. Torrot Velocipedo má velký úložný prostor pod sedlem, kam se vám určitě vejde taška s nákupem, využít můžete také USB port a líbit se vám budou jak LED světla, tak i barevný TFT displej.

1 Torrot Velocipedo (10)1 Torrot Velocipedo (2)1 Torrot Velocipedo (3)

O bezpečné zastavení se vám postará přední 220 mm kotouč brzděný třípístkem, vzadu je 190 mm kotouč s dvoupístkovým třmenem. Tříkolka je pro parkování vybavena ruční brzdou. Proti dešti a větru vás ochrání střecha z karbonového vlákna. Torrot Velocipedo je výrobcem charakterizován jako městské vozidlo, s jeho relativně štíhlými proporcemi tak pro vás nebude problém proplést se rušnými ulicemi. Celková hmotnost je 180 kilogramů a sedlo je ve výšce 800 mm. Skútr by měl být dostupný u výrobce od září letošního roku za cenu kolem 6000 eur.

1 Torrot Velocipedo (1)1 Torrot Velocipedo (4)1 Torrot Velocipedo (6)1 Torrot Velocipedo (7)1 Torrot Velocipedo (8)1 Torrot Velocipedo (9)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama