Reklama

Seat MÓ: koloběžka eKickScooter 65 a eScooter 125 Hlavní obrázek k článku: Seat MÓ: koloběžka eKickScooter 65 a eScooter 125

Španělská automobilka Seat představila zcela novou značku Seat MÓ, která se zaměřuje na produkty a také služby určené pro městskou mobilitu. Prvními odhalenými stroji jsou jednostopé skútry eScooter 125 a koloběžka eKickScooter 65.

Jejich vývojovým centrem, kde se budou tyto produkty pro městkou mobilitu vyvíjet a navrhovat, je nově otevřené centrum Casa Seat v druhém největším španělském městě, Barcelona. To je přímo stvořené pro vyvíjení a testování produktů, které usnadní pohyb po přeplněném městě. Odtud se budou vyvážet do ostatních částí světa.

1 Seat MO1 Seat MO eScooter 125 (4)1 Seat MO eScooter 125 (5)

Seat na posledním ročníku světového kongresu Smart City Expo oznámil, že založí strategickou obchodní jednotku zaměřenou na městskou mobilitu. Ta nyní dostává konkrétní obrysy. Společnost představila nové modely MÓ eKickScooter 65 a MÓ eScooter 125, první 100% elektrický motocykl SEAT v 70leté historii značky, a to společně se specifickým programem služeb sdílení. Společnost dnes potvrdila, že od července v Barceloně spustí službu sdílení elektrických motocyklů.

Seat MÓ eScooter 125

Elektrický skútr má odvážný vzhled, který je umocněn exkluzivním matným lakem, nabízeným ve třech odstínech. Zadní kolo pohání elektromotor, jehož nejvyšší výkon 9 kW je na úrovni spalovacích motorů se zdvihovým objemem 125 ccm. Maximum točivého momentu je 240 Nm. Elektricky poháněný motocykl dosahuje nejvyšší rychlosti 95 km/h a z 0 na 50 km/h zrychlí za pouhých 3,9 sekundy. Jezdec má k dispozici provozní režimy City, Sport a Eco. Manévrování usnadňuje zpětný chod. Na jedno nabití sady akumulátorů o kapacitě 5,6 kWh lze ujet až 125 km. Akumulátory jsou vyjímatelné pro domácí nabíjení a rychle vyměnitelné pro nepřetržitý provoz v rámci vozových parků.

1 Seat MO eScooter 125 (4)1 Seat MO eScooter 125 (2)3 Seat MO eScooter 125 (10)3 Seat MO eScooter 125 (11)3 Seat MO eScooter 125 (12)3 Seat MO eScooter 125 (14)

Sdílení motocyklů

Elektrický motocykl Seat MÓ eScooter 125 bude nabízen ve dvou odlišných variantách. Kromě verze pro soukromé uživatele připravila značka specifický model pro společnosti nabízející službu sdílení. Verze pro sdílení disponuje všemi důležitými vlastnostmi motocyklu pro soukromé využití, ale navíc je vybavena prvky koncipovanými pro sdílenou mobilitu, například horní schránkou pro uložení přileb nebo držákem telefonu. Motocykl pro sdílení se bude dodávat s exkluzivním matným lakem v odstínu tmavého hliníku a specifickými ozdobnými prvky.

001-SEAT-M_O-Motosharing-Low3 Seat MO eScooter 125 (13)3 Seat MO eScooter 125 (15)

Seat MÓ eKickScooter 65

Elektrická koloběžka s mimořádně robustní konstrukcí je odpovědí na rostoucí poptávku po mobilitě na posledním úseku cesty ve velkoměstech se stále složitější dopravní situací. Nová elektrická koloběžka s výkonným osvětlením a spolehlivými brzdami klade velký důraz na bezpečnost. Značná pozornost byla věnována také komfortu, k němuž přispívají mimo jiné bezdušové pneumatiky. Kapacita sady akumulátorů 551 Wh prodloužila dojezd na 65 km, což ocení především provozovatelé vozových parků. Elektromotor o výkonu 350 W zvládne i stoupání se sklonem 20 stupňů. Vzhledem k legislativě v některých zemích je nejvyšší rychlost 20 km/h. Uživatel si může přizpůsobit provozní charakteristiku elektrické koloběžky výběrem jednoho ze tří jízdních režimů: Eco, Drive a Sport. Dobití baterií na 100% zabere 6 hodin. Kromě verze eKickScooter 65 s dlouhým dojezdem bude Seat nabízet také variantu eKickScooter 25 s dojezdem 25 km a nejvyšší rychlostí 25 km/h.

1 Seat MO eKickScooter 65 (2)1 Seat MO eKickScooter 65 (1)1 Seat MO eKickScooter 65 (3)

Casa Seat: místo, na němž vzniká budoucí mobilita

Casa Seat stojí v srdci Barcelony na rohu bulvárů Paseo de Gracia a Avenida Diagonal jako projev úcty značky velkoměstu, které se stalo před 70 let jejím rodištěm. Nově vybudované prostory se stanou centrem vývoje městské mobility. Casa Seat se tak bude s různými partnery věnovat společnému vývoji řešení současných problémů. Podpoří setkávání a výměnu nápadů atraktivním programem aktivit, které budou zahrnovat přednášky, semináře a různé kulturní akce, zaměřené mimo jiné na mobilitu, trvalou udržitelnost, technologie a podnikání.Login Přihlásit Registrace ›