Reklama

Peugeot E-Metropolis: koncept elektrické tříkolky Hlavní obrázek k článku: Peugeot E-Metropolis: koncept elektrické tříkolky

Tak nějak mimo hlavní motocyklová média proběhlo představení zajímavého konceptu elektrické tříkolky E-Metropolis. Výrobce o něm říká, že na jedno nabití baterií by měl zvládnout ujet 200 kilometrů.

Francouzský výrobce letos slaví už 120. výročí od založení firmy a tak se některé modely dočkaly i pár inovací. Ta se týká také tříkolového skútru Metropolis 400, který byl představen v limitované edici. Snad nejzásadnější novou komponentou je jeden pár palubních kamer, kterými můžete sledovat dění jak před vámi, tak i za vašimi zády. Záznamy se dají nahrávat, což byste mohli využít například v situaci, kdy dojde k nehodě a vy nemáte žádné svědky o tom, že jste to nezavinili vy. Výroční model poznáte podle tmavě modré barvy a hliníkové podlážky.

1 Peugeot E-Metropolis koncept (1)1 Peugeot E-Metropolis koncept (8)1 Peugeot E-Metropolis koncept (3)

Mnohem zajímavější je společně s limitovanou edicí představený koncept elektrické tříkolky E-Metropolis, která se už nijak zásadně neliší od sériově vyráběného motocyklu. Motocykl by měl mít čistě elektrický pohon. Elektromotor bude usazen ve stejném rámu, jako má klasický Metropolis 400, jen prošel lehčí úpravou, stejně jako kyvná vidlice. Výkon 49 koní je přenášen na zadní kolo pomocí ozubeného řemene. O tlumení nerovností se postará zadní tlumič TTX od firmy Öhlins.

1 Peugeot E-Metropolis koncept (2)1 Peugeot E-Metropolis koncept (5)1 Peugeot E-Metropolis koncept (4)

V Peugeotu tvrdí, že na jednu nabitou baterii dokážete ujet až 200 kilometrů a maximální rychlost tohoto skútru je 135 km/h. Zásuvku pro nabíjení naleznete mezi předními světly a díky ní dokážete nabít motocykl na 80% z běžné 220V zásuvky za 4 hodiny. Kapacitu baterií ani typ výrobce zatím neuvedl a také nezveřejnil, kdy půjde tento elektroskútr do prodeje. Na fotografiích to však vypadá jako finální stroj, a tak bychom se jej mohli dočkat již brzy. Ostatně elektrické skútry teď zažívají ve Francii velký boom a pokud z toho chtějí něco vytěžit i v Peugeotu, neměli by dlouho otálet.

1 Peugeot E-Metropolis koncept (6)1 Peugeot E-Metropolis koncept (7)1 Peugeot E-Metropolis koncept (9)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama