Kymco C Series: adventure skútr a tříkolka Hlavní obrázek k článku: Kymco C Series: adventure skútr a tříkolka

Tchajwanský výrobce skútrů Kymco moc dobře ví, kterou cestou by se měl se svými motocykly vydat a kde mají velkou mezeru. Koncem loňského roku představil dva off-roadové koncepty, C2 a C3.

Koncepty C Series mají jméno složené z názvu modelu a počtu kol, které mají. Celkem logicky si můžete odvodit, že C2 je klasický skútr se dvěma koly, který jsme vám představovali již vloni, C3 je tříkolka. Oba stroje jsou postaveny na základech maxiskútru AK 550i a měli by být poháněny řadovým dvouválcem o zdvihovém objemu 550 ccm a výkonu 54 koní.

1 Kymco C2 series (1)1 Kymco C2 series (2)

O tom, že se jedná o dobrodružnější skútry svědčí typický delší zobák, odpružení s dlouhými zdvihy nebo vyšší větrný štít. Obuty budou do pneumatik, které zvládnou i lehčí terén, o bezpečné zastavení se vám postarají brzdy Brembo. Přikoupit si budete moci nejen horní a boční kufry, ale také třeba střechu pro komfortnější cestování, zejména budete-li jezdit s tímto maxiskútrem do práce.

1 Kymco C3 series (1)1 Kymco C3 series (2)

Asi nebudeme moc daleko od pravdy, když budeme konstatovat, že C Series je odpověď Hondě na její enduro skútr X-ADV, ale myslíme si, že Honda je pro ně v tomto ohledu zatím nedostižná. Pokud by se však Kymco drželo spíše k městskému provozu, mohli by být atraktivními vozidly pro nejednoho motorkáře, neboť velký větrný štít a široké nastavitelné sedlo s opěrkou zad jim dodá patřičného komfortu během každodenního dojíždění. Skútry jsou vybaveny světlomety s LED technologií a také systémem Noodoe, tedy navigací a palubním počítačem, který můžete propojit s vaším chytrým telefonem.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama