Reklama

Utajená Suzuki GSX-R 250 spatřena v Číně Hlavní obrázek k článku: Utajená Suzuki GSX-R 250 spatřena v Číně

Asi před měsícem proběhla informace, že Suzuki připravuje nový maloobjemový stroj. Samotný výrobce tuto informaci zčásti potvrdil, ovšem jak je vidět, mají nejspíš hotovo.

Špionážní fotografie pořízená přímo v továrně Suzuki v čínském Changzhou představuje pravděpodobně finální verzi Suzuki GSX-R 250. Tato novinka nejspíš vychází z jiného čtvrtlitru a to Suzuki Inazuma 250 a tak mám oprávněný důvod si myslet, že bude GSX-R 250 určena pro asijský trh.

Malou Inazumu pohání řadový dvouválec o zdvihovém objemu 248 ccm a se svým výkonem 24,5 koní se tak stále nebude řadit mezi sportovně laděné motocykly. Myslím, že pokud by chtěli uspět s nějakým motocyklem na západních trzích, tak by měli stejně jako jejich konkurenti uvažovat o stroji s obsahem 300 ccm. Mohli by tak snáze konkurovat Kawasaki Ninja 300 nebo Hondě CBR 300R.

Vzhledově tato novinka vypadá docela dobře, se svými sportovně laděnými rysy je vidět, že cílí na mladé ročníky a tak by se dalo spekulovat i o tom, že by to mohl být jakýsi předchůdce GSX-R 300 (název je smyšlený), který by jistě ocenili i mladí jezdci v Evropě. Žádný speciální technologický zákrok by k tomu dělat nemuseli, pouze by do rámu usadili silnější motor. Nechejme se tedy překvapit, jestli se malé GSX-R objeví i u nás.

Suzuki GSX R 250Login Přihlásit Registrace ›

Reklama