Reklama

Od října 2018 STK na motocykl jednou za čtyři roky Hlavní obrázek k článku: Od října 2018 STK na motocykl jednou za čtyři roky

Nově schválená novela zákonu o provozu na pozemních komunikací by měla od 1. října 2018 přinést zásadní změnu při kontrole motocyklu. Na „technickou“ bychom měli jezdit jednou za čtyři roky.

Doufejme tedy, že stihne ministerstvo dopravy doručit včas potřebné prováděcí předpisy na všechny stanice technické kontroly, aby již mohli postupovat dle schválené novely zákonu. Novela upravující podmínky pro STK nově umožňuje majiteli STK otevřít si k této stanici i autoservis, což by mohlo pro některé řidiče znamenat ušetření času v případě, že vám během kontroly objeví závadu, kterou by mohli v servise snadno opravit.

1 2017 V7 III Moto Guzzi 121 Moto Guzzi V7 II Stone 2015 test13

Asi už to bývá zvykem, že každá dobrá zpráva má i jedno „ale“. To naše je informace o tom, že každá STK bude muset do pěti let zakoupit hlukoměr třídy II, což pro vyznavače uřvaných laděných výfuků není zrovna pozitivní zpráva.

Novela zákona také stanovuje pokutu půl milionu za stáčení tachometru. Není tu však nijak stanoveno, jak se bude tento trestný čin vůbec dokazovat a kdo bude zodpovědný za tento čin, jestli majitel motocyklu, nebo ten předchozí nebo kdo?

ulicka pro zachranare1

To co v Rakousku a Německu funguje automaticky, to u nás nikdy nešlo, ale bude muset jít. Ulička pro záchranáře. Prostor mezi pruhy musíte zanechat už když dojíždíte kolonu, ulička se tvoří mezi levým a přiléhajícím pruhem. To znamená, že když jedete v posledním levém pruhu, uhýbáte se doleva, ostatní pruhy (prostřední, pravý) se uhýbají doprava. Určitě byste měli vědět, že ten, kdo do této uličky neoprávněně vjede, obdrží pokutu ve výši 2500 korun.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama