Reklama

Největší světová sbírka motocyklů Laverda je na prodej Hlavní obrázek k článku: Největší světová sbírka motocyklů Laverda je na prodej

Největší sbírka pokrývající kompletní historii značky Moto Laverda od roku 1950 až do roku 2000 čítá přesně 81 motocyklů, skútrů, mopedů, ale také starých strojů, které vyráběli pro zemědělce.

Díky velmi blízkému vztahu majitele Cora Deese s rodinou Laverdových se mu podařilo odkoupit zajímavé unikáty přímo z továrny a jeho sbírka je tak plná jedinečných kousků, které můžete spatřit pouze zde. Prohlédnout si tak můžete vůbec první produkční motocykl 75 Turismo, který byl dán do prodeje v roce 1950, odhadovaná prodejní cena je kolem 12 tis. eur. Vedle něj stojí o rok mladší model, ovšem toto je motocykl, který přímo vlastnil sám Massimo Laverda a jeho cena je odhadovaná na 5500 eur.

Za povšimnutí také stojí první vyrobený model Laverda 650 nebo prototyp 1000 3C, který byl odhalen na výstavě EICMA v Miláně v roce 1971. Jeho odhadovaná cena je více než 45 tis. eur. Ve sbírce je také 12 závodních motocyklů vyrobených v roce 1970. Líbit se vám rovněž bude upravený závodní speciál Laverda 750 SFC se sajdou, který získal stříbrnou příčku na mistrovství světa v Itálii.

Díky bohatým znalostem a zkušenostem se servisováním motocyklů dokázal pan Dees udržet motocykly v původním stavu a v téměř bezchybné kondici. Některé stroje byly kompletně zrenovovány a na uvedení do původního stavu tak čeká již jen šest motocyklů.

Celá věc má však jeden háček. Pan Dees si přeje prodat pouze kompletní sbírku, tak aby zůstala zachována i pro další generace. Více informací naleznete na tomto odkazu.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama