Reklama

KTM expanduje do Asie, otevírá novou pobočku na Filipínách Hlavní obrázek k článku: KTM expanduje do Asie, otevírá novou pobočku na Filipínách

Rakouská KTM se rozhodla oslovit asijský trh a nejsnazší cesta, jak se tam se svými motocykly dostat je otevřít si tu svoji továrnu. Společně s filipínskou firmou Adventure Cycle Philippines Inc. založila dceřinou společnost KTM Asia Motorcycle Manufakturing Inc. a společně si dali za cíl vyrobit tu ročně 10 tisíc motocyklů.

Ono jim v podstatě asi ani moc nezbývalo, než vstoupit na asijský trh, neboť jejich největší konkurent BMW tu je již delší dobu a prodejní čísla jasně hovoří o skvělém rozhodnutí. Ostatně nedávno sem expandoval i americký Harley-Davidson, který rozjíždí výrobu v Thajsku.

1 KTM tovarna21 KTM tovarna31 KTM tovarna4

Vedení KTM vysvětlilo svůj vstup tím, že by chtěli být blíže asijským zákazníkům, kteří volají po jejich motocyklech. Jednoznačně také chtějí expandovat na dalších trzích a co víc, Filipíny mají s Čínou uzavřenou dohodu o daňové úlevě při vývozu zboží a jak víme, Čína je jednoznačně největším trhem s motocykly na světě.

Ve filipínské továrně se budou vyrábět street biky KTM 200 Duke a 390 Duke a také sportovní RC 200 a RC 390. Z počátku by se chtěli s výrobou dostat na roční produkci 6 tisíc jednotek, až se továrna zaběhne, měla by výrobní hodnota přesáhnout 10 tisícovou hranici.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama