Reklama

Kawasaki Ninja H2 SX: cestování s přeplňovaným motorem Hlavní obrázek k článku: Kawasaki Ninja H2 SX: cestování s přeplňovaným motorem

Kawasaki investovala nemalou částku do vývoje přeplňovaných motorů a tak se není čemu divit, že se snaží tuto technologii implementovat co nejvíce, dokud s ní ještě hraje prim. Pro nás jenom dobře. Na scénu přijíždí sportovně-cestovní model H2 SX.

V pořadí třetí představený motocykl s kompresorem, H2 SX, je poháněn už druhou generací přeplňovaného motoru. Ačkoliv je původní model Kawasaki Ninja H2 čistě sportovní stroj, je novinka H2 SX postavena více do cestovní verze. Ovšem se svým výkonem 201 koní se ve svém segmentu stává absolutně nejsilnější a možná i nejdivočejší motocykl. Aby jste ji mohli využívat k cestování, zaměřili se v Kawasaki více na nižší a střední otáčky, což pro vás znamená, že vám bude tahat pěkně odspodu a nebudete ji muset držet ve vysokých otáčkách, abyste co nejvíce využili její potenciál.

1 Kawasaki Ninja H2 SX (2)1 Kawasaki Ninja H2 SX (3)1 Kawasaki Ninja H2 SX (4)

Oproti sportovní verzi H2 má SX mnohem pohodlnější posaz za řídítky a díky vyššímu plexi si užijete také komfortnější jízdu. Novinka je sice o 18 kilogramů těžší než H2, ale v porovnání s konkurenčními cestovními motocykly je na tom se svými 195 kilogramy stále dobře. H2 SX je vybavena plně barevným TFT displejem nebo LED světly, kdy přední mají dokonce přisvícení si do zatáčky. Palivová nádrž pojme o dva litry více, tedy 19 litrů.

1 Kawasaki Ninja H2 SX (7)1 Kawasaki Ninja H2 SX (8)1 Kawasaki Ninja H2 SX (11)

Ovšem to nejlepší, co vám Kawasaki nabízí je její čtyřválcový motor o obsahu 998 ccm, který byl přepracován, aby fungoval co nejvíce dle potřeb cestovně-sportovního motocyklu. Nové jsou jak válce a písty, tak i kliková hřídel, škrtící klapka a celý výfukový systém. Motor je usazen v novém zesíleném rámu. Brzdový systém je řešen dvěma 320 mm kotouči s radiálně uchycenými čtyřpístky. Podvozek má plně stavitelnou 43 mm vidlici vpředu, vzadu je tlumič s možností nastavení předpětí zadní pružiny. Sedlo ve výšce 835 mm si můžete dát ještě o 15 mm níže, pokud by to na vás bylo příliš vysoké.

1 Kawasaki Ninja H2 SX (12)1 Kawasaki Ninja H2 SX (13)1 Kawasaki Ninja H2 SX (14)

Kawasaki vám rovněž nabízí ty nejlepší elektronické systémy, které má ve své nabídce, a tak tu budete moci využít inerciální měřící jednotku s náklonovým ABS a s třístupňovou kontrolou trakce, kontrolku proti zvedání předního kola, jízdní mapy, nastavitelnou motorovou brzdu a nově také tempomat. Nabízet se bude ve dvou variantách, Kawasaki Ninja H2 SX (černá barva) a Kawasaki Ninja H2 SX SE (zelená barva), kde verze SE má lepší výbavu, z elektronických pomocníků je to launch kontrol a bezspojkové řazení v obou směrech.

1 Kawasaki Ninja H2 SX (5)1 Kawasaki Ninja H2 SX (1)1 Kawasaki Ninja H2 SX (6)1 Kawasaki Ninja H2 SX (15)1 Kawasaki Ninja H2 SX (16)1 Kawasaki Ninja H2 SX (17)1 Kawasaki Ninja H2 SX (18)1 Kawasaki Ninja H2 SX (10)Login Přihlásit Registrace ›