Reklama

Husqvarna Vitpilen 701 Aero: koncept café raceru Hlavní obrázek k článku: Husqvarna Vitpilen 701 Aero: koncept café raceru

Snem designérů Husqvarny bylo vytvořit motocykl, který by byl směsí retra s prvky ultra moderního umění a to se jim u jejich konceptu Aero povedlo.

Motocykl je postaven na základech sportovního motocyklu Husqvarna 701 Vitpilen. Srdcem tohoto stroje je v příhradovém rámu usazený jednoválec o objemu 692 ccm a výkonu 75 koní při 8500 1/min a kroutícího momentu 72 Nm při 6750 1/min. Z fotografií je patrné, že konceptu ponechali i podvozek od firmy WP.

1 Husqvarna Vitpilen 701 Aero koncept (2)1 Husqvarna Vitpilen 701 Aero koncept (3)1 Husqvarna Vitpilen 701 Aero koncept (4)

Celkový vzhled je opravdu zajímavý, až možná hodně futuristický a to se asi všem líbit nebude. Nám ale ano, přední aerodynamicky tvarovaná maska rozhodně zaujme a absolutně ji nelze přehlédnout. V Husqvarně tvrdí, že tato změna bude mít dopad i na jízdní vlastnosti, které se budou od Vitpilena 701 lišit. Typickým retro prvkem je u Aera jeho kulatý TFT displej. Nechejme se tedy překvapit, jestli se Aero stane také produkčním modelem.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama