Honda Monkey Johna Lennona je na prodej Hlavní obrázek k článku: Honda Monkey Johna Lennona je na prodej

S klidným srdcem můžeme říct, že oba jsou hvězdné Star. John Lennon na poli hudebním a Honda Monkey na motocyklovém. Aukční dům H&H Classics bude tento minibike z roku 1969 nabízet v aukci 4. března 2018 a očekává se, že by se měl vydražit za částku kolem 900 tisíc korun.

Motocykl Honda Z50A K1 o obsahu 49 ccm vlastnil John Lennon v letech 1969 až 1971. Využíval je na projížďky kolem Tittenhurstského parku, poblíž kterého bydlel. V roce 1971 Lennon opouští Londýn a stěhuje se do New Yorku. Svůj oblíbený motocykl prodává Henry Grahamovi, který jej vzápětí prodává Johnu Haringtonovi. Ten je doposud vlastníkem tohoto motocyklu.

1 Honda Monkey John Lennon aukce (1)1 Honda Monkey John Lennon aukce (2)1 Honda Monkey John Lennon aukce (3)

Harington však neměl tento stroj uschovaný jen pro sebe. Mohli jste jej tak spatřit na mnoha motocyklových výstavách. Podle záznamů v technickém průkazu nebyl od roku 2010 motocykl vůbec provozován. Ve všech záznamech z evidenční kontroly je zapsán stav tachometru 1,467 mil.

1 Honda Monkey John Lennon aukce (4)1 Honda Monkey John Lennon aukce (5)

Motocykl se bude nabízet v dražbě v aukčním domě H&H Classics. Je v původním stavu, neprošel žádnou rozsáhlou renovací nebo úpravou a je plně funkční. Součástí je rovněž veškerá dokumentace. Aukční dům vidí tuto nabídku jako velmi dobrou investici, neboť v roce 2008 prodávali jiný motocykl, jehož původním vlastníkem byl John Lennon a to Honda 160Z, který později vlastnil Ringo Starr. Tehdy očekávali, že se prodá za částku 8 tisíc liber. Nakonec byl vydražen až za 30 tisíc liber.

1 Honda Monkey John Lennon aukce (6)1 Honda Monkey John Lennon aukce (7)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama