Dřevěný motocykl je poháněn biopalivem z mořských řas Hlavní obrázek k článku: Dřevěný motocykl je poháněn biopalivem z mořských řas

Co může vzniknout za stroj, když se v Holandsku spojí dva kamarádi, designér Ritsert Mans a vědec Peter Mooji, který vyvinul metodu, jak efektivně přírodní cestou pěstovat mořské řasy?

Ritsert velmi obdivuje práci svého kamaráda a chtěl světu ukázat, jak by se v budoucnu mohla využívat mořská řasa. Rozhodl se proto, že se pokusí postavit co nejvíce ekologický motocykl, který bude poháněn pouze biopalivem vyrobeným právě z těchto řas. Jako materiál si zvolil převážně dřevo, které mu přišlo nejvíce vyhovující jeho nápadu. Motocykl má ze dřeva rám i kyvnou vidlici, na kterou je letmo uchycené zadní kolo. Jako nejlepší místo pro test svého stroje si zvolili mořskou pláž. Byl to pro ně určitý symbol, protože právě v blízkosti moře jeho kamarád pěstuje mořskou řasu.

1 mans dreveny motocykl morske rasy11 mans dreveny motocykl morske rasy21 mans dreveny motocykl morske rasy3

Společně napsali knihu s názvem De Dikke Alg (Hustá řasa), která je nejen pojednáním o tom, jak stavěli dřevěný motocykl, ale hlavně se v ní podíváte do historie vzniku řas a dozvíte se, proč je pro nás důležitá a proč má smysl se zabývat jejím pěstováním i do budoucna.

1 mans dreveny motocykl morske rasy41 mans dreveny motocykl morske rasy5Login Přihlásit Registrace ›

Reklama