BMW R1200R Spitfire: legenda na dvou kolech Hlavní obrázek k článku: BMW R1200R Spitfire: legenda na dvou kolech

Supermarine Spitfire je jednomotorový jednomístný stíhací letoun, který se společně s Hurricany stal legendou během bitvy o Británii. Právě tento letoun se stal inspirací pro customerskou dílnu VTR Customs při přestavbě motocyklu BMW R1200R.

Spitfire byl zcela bez pochyby jedním z nejlepších stíhacích strojů ve druhé světové válce. Patřil do britského královského letectva RAF a během roku 1940 měl jako hlavní úkol chránit britský vzdušný prostor a také chránil ustupující francouzské a anglické vojáky v bitvě u Dunkerque. I když už je to téměř 80 let, stále tento letoun přitahuje pozornost customerů i designérů napříč celým spektrem umění.

1 Spitfire BMW R1200R (2)1 Spitfire BMW R1200R (5)

Letoun Spitfire oslovil i švýcarskou customerskou dílnu VTR Custom a ti se spolu s holandským výrobcem hodinek TW Steel rozhodli postavit jej na základech BMW R 1200 R. Původní motocykl však prošel kompletní přestavbou, chtěli docílit toho, aby byl co nejvíce podobný slavnému letounu. Navíc jsou velmi precizní a velké množství dílů si dělali ručně bez použití počítačů a jiných pomocníků. Například kapotáž celou vyklepávali jen pomocí dřevěného kopyta a kladiva. Vyměnili rovněž přední kolo za jiné, které je o 20 cm širší.

Jejich jednoznačným cílem bylo postavit autentický a jedinečný stroj, ovšem sami přiznávají, že to zatím byla nejtěžší výzva, kterou si společně s TW Steel dali. Chtěli totiž propojit motocyklový svět společně s hodinářským. Součástí motocyklu tak budou hodinky poháněné automatickým chronografem Swiss Sellita SW510 a ozdobené 27 drahými kameny.

1 Spitfire BMW R1200R (4)1 Spitfire BMW R1200R (3)1 Spitfire BMW R1200R (1)

Žádné další informace však customeři o své stavbě nechtěli sdělit, pouze to, že poctu jej řídit dostala jejich tovární jezdkyně Amelie Mooseder. Každopádně se musí nechat, že se jim podařil nádherný jednostopý klenot.Login Přihlásit Registrace ›