Reklama

BMW K1600 Grand America: exkluzivní cestování Hlavní obrázek k článku: BMW K1600 Grand America: exkluzivní cestování

BMW K 1600 Grand America je speciálně navržený model pro komfortní cestování, kombinuje v sobě výjimečné výkony šestiválcového motoru s exkluzivní výbavou, která dělá cestování na dlouhou vzdálenost pohodlným a zároveň jedinečným zážitkem ve stylu amerických dálničních křižníků, a to jak při jízdě sólo, tak se spolujezdcem.

Nový model vychází ze stávajícího baggeru BMW K 1600 B. Vzhled motocyklu Grand America je inspirován fascinací pro uvolněné, luxusní cestování, které je obzvláště rozšířené v USA. Za tímto účelem byl původní design vyvinutý pro motocykl typu bagger upraven a doplněn o mnoho charakteristických prvků. Kromě dynamicky prodloužené boční linie, která plynule klesá směrem k zádi, je dalším jasně rozpoznatelným prvkem kapkovitá silueta, vytvořená vizuálním napojením vysokého větrného štítku a nízko umístěných bočních zavazadlových schránek.

1 BMW K 1600 Grand America (1)1 BMW K 1600 Grand America (2)1 BMW K 1600 Grand America (3)

Chromované tlumiče výfuku, umístěné paralelně se silnicí, jsou harmonicky integrované do elegantního a uhlazeného designu. Autentický vzhled navíc završuje horní kufr s integrovanou opěrkou spolujezdce. Design BMW je inspirován americkými custom motocykly, což se odráží i v dalších detailech jeho zadní části. Doplňkové brzdové světlo integrované do horní schránky dává motocyklu při pohledu zezadu typický vzhled. Je také vizuálně sladěno se světly integrovanými do bočních schránek, která fungují jako brzdová a směrová světla. Všechna světla využívají LED světelných zdrojů.

Standardně je BMW K 1600 Grand America lakováno v působivé, elegantní černé barvě Blackstorm. Kromě loga BMW nese motocykl také označení modelu a typu motoru a uprostřed palivové nádrže je umístěn nápis „K 1600 Grand America“. Paket Style, navržený speciálně pro BMW Grand America, zaručuje ještě větší dávku exkluzivity. Je tvořen dvoubarevným lakováním, které kombinuje černou metalickou barvou Blackstorm s vysoce expresivním odstínem žluté Austin Yellow a chromovými doplňky na krytu předního kola.

1 BMW K 1600 Grand America (4)1 BMW K 1600 Grand America (5)1 BMW K 1600 Grand America (6)

Špičkové výkony dělají z dlouhých cest na motocyklu potěšení plné pohody. Nejnovější verze typického šestiválcového motoru dodává v každé jízdní situaci své výkony nenuceně. Nejkompaktnější šestiválcový motor nabízí nejvyšší výkon 118 kW (160 k) při 7750 1/min a maximální točivý moment 175 Nm v 5250 1/min. V novém Grand America nabízí nejen oblíbené a prakticky nevyčerpatelné zásoby výkonu, ale také výjimečnou charakteristiku. V rámci principu „amerického způsobu jízdy“ je jeho maximální rychlost omezena na 162 km/h. To bere v úvahu fakt, že úpravy dodatečnými doplňky v zadní části – populární v tomto segmentu motocyklů – mohou znatelně ovlivnit rozložení hmotnosti. Takto je za všech okolností zajištěna patřičná jízdní dynamika, stabilita a bezpečnost.

Kromě motoru je to i elektronicky řízené zavěšení Dynamic ESA, které přispívá k vynikajícím jízdním vlastnostem nového BMW Grand America, jež jsou výjimečné jízdními výkony, komfortem a stabilitou. Ve standardním nastavení „Road“ nabízí plně automatizované nastavení tlumičů, které zajišťuje nejvyšší úroveň komfortu a vynikající trakci na téměř jakémkoliv povrchu. Kromě toho lze aktivovat režim „Cruise“, který přináší velmi měkké nastavení tlumičů a výraznější komfort. Asistent couvání je tu dodáván již jako standard.

1 BMW K 1600 Grand America (10)1 BMW K 1600 Grand America (11)1 BMW K 1600 Grand America (12)

Pohodlná pozice jezdce i spolujezdce je dalším prvkem, který přispívá ke komfortním jízdním vlastnostem a to i na extrémně dlouhé vzdálenosti. Motocykl je standardně vybaven stupačkami, jež jezdci umožňují zaujmout pohodlnou polohu „s nohama vpřed“. I spolujezdec si může užít pohodlné pozice díky nízkému zadnímu rámu a o 70 milimetrů nižší výšce sedla. Jako výbava na přání jsou k dispozici široké stupačky i pro spolujezdce.

Standardní výbava nového BMW Grand America zahrnuje také vysoce kvalitní ochranný rám motoru, vyhřívané rukojeti řídítek, vyhřívané sedlo, systém pro automatické udržování rychlosti a pro tento model typický zvláště vysoký větrný štít. Spolu s boční kapotáží, která sahá daleko dozadu, zajišťuje perfektní ochranu před větrem a dalšími nepříznivými vlivy počasí. Integrované výdechy ventilace přivádějí jezdci čerstvý vzduch podle potřeby. Audiosystém s přípravou pro navigaci je dalším prvkem standardně dodávaným pro nové Grand America.

1 BMW K 1600 Grand America (13)1 BMW K 1600 Grand America (14)1 BMW K 1600 Grand America (15)

Nabídka tovární volitelné výbavy pak zahrnuje asistent řazení Shift Assistant Pro a inteligentní tísňové volání eCall (v ČR funkční od 4Q/2018) s ConnectedDrive, pakety Comfort a Safety, různými výškami sedla a kovanými řídítky. Prostor pro další úpravy vám nabízí program Originálního příslušenství BMW Motorrad.

1 BMW K 1600 Grand America (7)1 BMW K 1600 Grand America (8)1 BMW K 1600 Grand America (9)1 BMW K 1600 Grand America (16)1 BMW K 1600 Grand America (17)1 BMW K 1600 Grand America (18)1 BMW K 1600 Grand America (19)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama