Reklama

Dunlop TrailSmart Max: pro delší dobrodružství na dvou kolech Hlavní obrázek k článku: Dunlop TrailSmart Max: pro delší dobrodružství na dvou kolech

Dunlop uvádí na trh TrailSmart Max, nástupce pětihvězdičkové řady TrailSmart. Nová konstrukce a nové složení směsi prodlužují životnost pneumatik. Při vývoji konstruktéři cílili zejména na modely BMW R 1200 GS a Honda Africa Twin.

Nástupcem uznávaných pneumatik Dunlop TrailSmart se v hlavních rozměrech stávají nové TrailSmart Max. Nejnovější pneumatiky značky Dunlop staví na vysoce hodnocené přilnavosti předchozí řady za sucha i na mokru, která jí vynesla vítězství v testu odborného časopisu. Současně však přinášejí nové technologie, které prokazatelně dále zlepšují ovladatelnost a odolnost. Jsou díky nim ideální pro jezdce, kteří plánují delší dobrodružství na dvou kolech.

Kategorie cestovních endur je jedním z nejrychleji se rozvíjejících segmentů motocyklového trhu. Výrobci nabízejí stále nové motocykly vyšší úrovně, které vyhledávají jezdci dobrodružnější povahy. Pneumatiky TrailSmart uvedla společnost Dunlop Europe poprvé na trh v roce 2015, kdy byly jedinými terénními pneumatikami, které získaly v testu společnosti MotoMag při zkouškách v provozu za sucha i na mokrém povrchu všech pět hvězdiček.

Dunlop ani potom neusnula na vavřínech. Její snaha vyvinout pneumatiky, které by vyhovovaly potřebám nových modelů motocyklů, vedla spolu s tradičním důrazem na vývoj nových technologií v zájmu špičkových hodnot v oblasti ovladatelnosti a kilometrového proběhu ke zrodu zcela nových pneumatik - Dunlop TrailSmart Max.

1 Dunlop TrailSmart Max (2)1 Dunlop TrailSmart Max (1)

Kostra pneumatiky TrailSmart Max obsahuje vrstvenou viskózu, která zlepšuje přesnost řízení. V kombinaci s vyhlášenou konstrukcí souvislého bezešvého pásu (Jointless Belt - JLB) značky Dunlop umožňuje viskózová vrstva rychlejší zahřátí a mnohem pružnější chování za různých teplot a v různých podmínkách. Přínosem takto vylepšené konstrukce je v kombinaci s novým předním profilem také výrazně vyšší životnost. Interní testy ukázaly, že nová přední pneumatika 120/70 R19 vykazuje až o 64% delší životnost než pneumatiky předchozí generace. To opět potvrzuje vynikající pověst, kterou si už značka Dunlop v otázce odolnosti a životnosti vydobyla v jiných segmentech s pneumatikami RoadSmart III a SportSmart2 Max.

Konstrukce pneumatik na zadní kolo nyní rovněž těží z výhod technologie Dunlop MT neboli Multitread compound technology. Výrobce optimalizoval složení směsi tak, aby dosáhl vyšší životnosti (o 15 % vyššího kilometrového proběhu ve srovnání s předchozí generací těchto pneumatik ) a současně lepšího chování v zatáčkách, a to zejména v případě nové generace výkonnějších terénních motocyklů. Běhoun pneumatik TrailSmart Max je vybaven dezénem xGT neboli Cross Groove Tread. Tento charakteristický dezén tvoří nová směs s vysokým obsahem siliky. To pomáhá udržovat pětihvězdičkové hodnocení, které si technologie TrailSmart vysloužila za výkon na mokrém povrchu.

Pneumatiky TrailSmart Max jsou dostupné ve všech rozměrech, které jsou potřebné pro nejnovější modely na trhu. Například pro kapalinou chlazené BMW R 1200 GS je to rozměr 120/70 R19 a 170/60 R17, zatímco pro vodou chlazenou verzi je to 110/80 R19 a 150/70 R17. Populárním modelem z kategorie Adventure je Honda Africa Twin. Dunlop u nových pneumatik zoptimalizoval kombinace 90/90-21 a 150/70 R18 tak, aby také tomuto modelu dokonale odpovídaly.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama