Dunlop SportSmart TT: na okruh i na silnici Hlavní obrázek k článku: Dunlop SportSmart TT: na okruh i na silnici

Dunlop představuje již čtvrtou hypersportovní pneumatiku v průběhu posledních deseti měsíců. Využívá zde technologii, která jim přinesla vítězství v Mistrovství světa Endurance. SportSmart TT je první pneumatika použitelná jak na silnici, tak na závodní trati.

Pneumatiky Dunlop SportSmart TT jsou vyvinuty tak, aby naplnily požadavky jezdců nejnovějších sportovních motocyklů a výkonných naháčů, kteří chtějí používat stejné pneumatiky na volné jízdy na okruhu i pro jízdu po silnici. Název SportSmart TT je odvozen ze silniční řady SportSmart Dunlop, doplňková dvě písmena TT odkazují na okruhovou technologii (Track Technology).

S novými pneumatikami se Dunlop vrací do segmentu, v němž se naposledy utkával s konkurencí díky vysoce ceněným pneumatikám Qualifier RR před více než deseti lety. SportSmart TT je čtvrtá nová hypersportovní pneumatika, kterou Dunlop uvádí na trh v průběhu jediného roku. Potvrzuje strategii nového vymezení sortimentu, kterou Dunlop ohlásil loni a jejímž cílem je, aby si z jeho nabídky vybral skutečně každý jezdec.

Dunlop má jeden z nejinovativnějších sortimentů hypersportovních pneumatik:

Pro profesionální jezdceD213 GP Pro – uvedena na trh v létě 2017
Pro sezónní závodní jezdceGP Racer D212 – uvedena na trh v lednu 2017
Pro zkušené jezdce na okruhu i na silnici - SportSmart TT – bude uvedena na trh v březnu 2018
Pro silniční jezdce a příležitostné použití na okruhuSportSmart2 Max – uvedeny na trh v březnu 2017

Dunlop SportSmart TT

Loňský rok byl pro Dunlop náročný, nejen pokud jde o tempo uvádění nových produktů na trh. Současně pro něj bylo posledních dvanáct měsíců vysoce přínosných i na závodní dráze. Pneumatiky Dunlop si zvolili Ian Hutchinson a Michael Dunlop, aby s nimi vyhráli závod Isle of Man v kategoriích TT Superbike a Senior, a vybrala si je stáj GMT94, která s nimi vyhrála Mistrovství světa endurance FIM, včetně závodů Bol d’Or a Le Mans 24 hodin.

Při těchto závodech Dunlop vyvinul nový polymer, který v motoristickém sportu využívá v zájmu zvýšení přilnavosti a odolnosti pneumatik. V nových pneumatikách SportSmart TT Dunlop použil speciální závodní směs, u níž je prokázáno, že podává stále stejný výkon ve velmi širokém rozsahu provozních podmínek. Právě tato vlastnost je při kombinovaném nasazení jak na silnici, tak i na okruhu mimořádně důležitá.

V zájmu optimalizace styčné plochy pneumatiky s povrchem jízdní dráhy Dunlop u pneumatik SportSmart TT využívá další zdokonalení své moderní technologie NTEC. Nová technologie NTEC RT umožňuje upravovat tlak v zadní pneumatice a při jízdě po okruhu tím maximalizovat styčnou stopu. Díky tomu mohou jezdci jezdit po silnici se standardním tlakem v pneumatice, zatímco při jízdě po okruhu závodní trati mohou zvětšit styčnou plochu až o 24 procent.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama