Reklama

Dunlop Geomax MX53: motokrosové pneumatiky Hlavní obrázek k článku: Dunlop Geomax MX53: motokrosové pneumatiky

Nový model Geomax MX53 v nabídce Dunlopu nahrazuje předchozí generaci motokrosových pneumatik MX52 určenou pro pevní terén. MX53 však jezdcům nabízejí vyšší výkonnost na širší škále různých povrchů. V širokém portfoliu pneumatik Geomax se nacházejí mezi MX71 určenými do „extra tvrdého“ terénu a velmi všestrannými MX33.

Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 zavádějí řadu nových technologií, díky nimž se zvyšuje jejich použitelnost na velmi široké škále různých terénů. Ve stadiu vývoje se jejich vlastnosti dolaďovaly ve vrcholných závodech sezón 2018 a 2019 a plně se v nich osvědčily. Konstrukce kostry pneumatik zahrnuje pokročilé řešení patky značky Dunlop, Advanced Apex Design. Nabízí vynikající úroveň absorpce nárazů, stabilní tuhost bočnice a hladší jízdu, která jezdci přináší pocit pevnější kontroly. A co je zvláště důležité, toto vše zvládá, aniž by jakkoli zvyšovala hmotnost pneumatiky.

Dezén podkovovitého tvaru na předních pneumatikách nabízí lepší brzdné vlastnosti, protože se jeho drápovité bloky do tvrdého terénu více zarývají. Bloky jsou navíc o 1 milimetr vyšší než u předchozí generace. To by se normálně projevilo na ztrátě stabilitě, ale Dunlop mezi bloky přidal spojníky, čímž pneumatikám zajistil stabilní výkonnost a vyšší odolnost jak na tvrdém terénu, tak i na středně tvrdém povrchu.

Dunlop Geomax MX531 Dunlop Geomax MX53 (1)1 Dunlop Geomax MX53 (2)

Zadní pneumatiky mají výrazné, nepravidelně rozmístěné dvojice bloků pro silný záběr a lepší akceleraci, což je nepostradatelné pro co nejrychlejší výjezd ze startovního pole! Rozestupy mezi bloky Dunlop optimalizoval tak, aby zajistily záběr na měkčím terénu, ale současně si udržely výkonnost i na pevnějším, upěchovaném povrchu. Při různých stupních náklonu dovoluje patentovaná technologie značky Dunlop – Progressive Cornering Block – možnost ohybu každého jednotlivého bloku. Výsledkem je větší počet záběrových hran při vysokém zatížení v zatáčkách.

Úsilí o zvýšení všestrannosti pneumatik MX53 si vyžádalo i vývoj zcela jiné směsi než u MX52. Pokročilý mix různých směsí obsahuje vysoký počet molekulárních částic polymeru a přináší výsledkem větší pevnost, a tedy i vyšší životnost díky zvýšením odolnosti vůči střihu. Dunlop Geomax MX53 jsou na trhu v šesti rozměrech předních a jedenácti rozměrech zadních pneumatik.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama