Reklama

Cool Down vesta od BMW: chladí až 8 hodin Hlavní obrázek k článku: Cool Down vesta od BMW: chladí až 8 hodin

Zajímavým doplňkem pro cestování v horkých dnech by mohla být praktická funkční vesta Cool Down se systémem HyperKewl, která dokáže jezdce ochladit o 6 až 12 °C oproti okolní teplotě.

Speciální, ale také v nabídce mezi všemi výrobci příslušenství unikátní, je chladicí Cool Down vesta, která díky systému HyperKewl dokáže pojmout vlhkost, udržet ji po dobu až osmi hodin a postupným odpařováním ochlazovat jezdce teplotou až o 12 °C nižší, než je okolní teplota vzduchu.

Vnější část vesty je vyrobena z nylonových a polyesterových funkčních vláken, boční části zase z lehké síťoviny s vysokým podílem strečového materiálu. „Vesta je díky složení materiálů velmi vzdušná. Chladicího efektu dosáhne namočením do vody, kterou vstřebá. Přebytečnou vodu stačí jen vymačkat a vesta je připravena k použití. Výhodou je, že veškeré ostatní oblečení jezdce zůstává po celou dobu ochlazování suché,“ vysvětluje Petr Krajča, manažer BMW Motorrad Česká republika.

1 BMW cool down vesta (2)1 BMW cool down vesta (1)1 BMW cool down vesta (3)

Chladicí vestu ocení především ti motocyklisté, kteří během léta plánují delší cesty. Ať už napříč Českem, anebo třeba i do zahraničí, typicky do států jižní Evropy, kde teplotní podmínky kladou na jezdce a jeho vybavení ještě vyšší nároky. Vesta je užitečným doplňkem pod motocyklovou bundu, kterou jezdec musí z bezpečnostních důvodů obléknout i v nejparnějším létě. Vesta pod oblekem skvěle padne na tělo a nijak netlačí. Vesta se nabízí ve velikostech XS až XL a prodává se za 2 537 korun.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama