Reklama

Peugeot EU-LIVE: je to ještě skútr nebo už auto? Hlavní obrázek k článku: Peugeot EU-LIVE: je to ještě skútr nebo už auto?

Peugeot představil koncept hybridního vozidla, které kromě nízkých emisí nabízí svému uživateli pohodlné cestování i bezpečnou jízdu. Těžko říct, jestli je to ještě skútr nebo už by se to mohlo brát jako automobil.

Koncept vozidla totiž vypadá jako automobil, má to dveře, střechu, plná okna a uvnitř standardní sedačky s bezpečnostními pásy a airbagy. Podle nás to není ani auto ani motocykl, ale nápad to není vůbec špatný, zejména pokud patříte mezi ty jedince, kteří často jezdí po městě a ještě častěji hledají místo k zaparkování. Vozidlo totiž se svými rozměry 2,4 m x 0,85 m umožňuje kolmé parkování a díky otáčecím dveřím z něj snadno vystoupíte.

1 Peugeot EU LIVE (1)1 Peugeot EU LIVE (2)1 Peugeot EU LIVE (3)

Můžete s ním vyrazit jak po městě, tak i za jeho brány. Díky naklápěcímu mechanismu se vám bude dobře ovládat, v podstatě to bude velmi podobné, jako byste jeli na tříkolovém skútru. Při vývoji zavěšení kol a celému systému zavěšení podal Peugeot 13 patentů, zejména se tu využívá hydraulických a pneumatických komponent. Vozidlo ke svému pohybu při rychlostech do 70 km/h využívá dvou elektromotorů o výkonu 8 kW umístěných na zadních kolech, které pro ně společně vyvinuli Elaphe a Brembo. 48voltová baterie Samsung SDI je dobíjena rekuperací brzdné energie.

1 Peugeot EU LIVE (5)1 Peugeot EU LIVE (6)

Pokud byste jeli rychlostí vyšší než 70 km/h přebírá funkci pohonné jednotky benzinový motor o výkonu 31 kW. Maximální rychlost může být až 130 km/h a dojezdová vzdálenost je až 300 kilometrů. Pokud byste vyrazili v chladném počasí, rozhodně uvítáte jako bonus vyhřívanou kabinu vozidla. Peugeot EU-LIVE je zatím koncept, takže se nedá ani spekulovat o ceně, ale zcela jistě je to zajímavá myšlenka, která si rozhodně své fanoušky najde.

1 Peugeot EU LIVE (4)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama