Reklama

Hades 1: elektromotocykl od Curtiss Motorcycles Hlavní obrázek k článku: Hades 1: elektromotocykl od Curtiss Motorcycles

Americká společnost Curtiss Motorcycles se zatím jeví spíše jako vizionářskou firmou, než tou, která bude vyrábět motocykly. Představila již několik konceptů, ale ještě žádný z nich se nestal produkčním modelem. Tak je tomu i u konceptu Hades 1, který je jen propracovanějším a pozměněným původním konceptem Hades.

Curtiss Motorcycle vznikla v roce 2017, ovšem historicky sahá až do roku 1991, kdy byla založena firma Confederate Motorcycles, známá svými pověstnými vidlicovými dvouválci. Všechny své motocykly stavěla pouze malosériově. V roce 2017 však dospěla k rozhodnutí, že už ve světě spalovacích motorů nemá co říct, nemá se kam dál posouvat a rozhodla se, že vstoupí na pole vlastních elektrických motocyklů a to pod názvem Curtiss Motorcycle.

1 Curtiss Hades 1 (1)1 Curtiss Hades 1 (2)1 Curtiss Hades 1 (8)

Již o rok později představuje svůj první projekt nesoucí, stejně jako ostatní další jejich projekty, mytologické jméno řeckého boha Zeus. Elektromotocykl vynikal také svým designem, stejně jako jeho poupravené verze Zeus Bobber a Zeus Café. Ani jeden z nich se však nestal produkčním modelem. U konceptů zůstali také další modely Curtiss Hera s krytem baterie připomínající podélně uložený vidlicový osmiválec a také netradiční designový počin s výstižným názvem Psyche. Důvodem prý je, že nejsou stále spokojeni s designem a ani jeden stroj pro ně nenese značku „ideál“.

1 Curtiss Hades 1 (3)1 Curtiss Hades 1 (4)

Letos se znovu dostal ke slovu koncept modelu Hades, mytologický bůh podsvětí prošel zásadní designovou změnou a dostává označení Hades 1. V přepracovaném robustnějším rámu je uchyceno pouzdro baterie ve tvaru válce s dominantními chladícími žebry. Kompletně byla také předělána kyvná vidlice. U pohonné jednotky zmiňují Curtiss Motorcycles jen tyto informace o maximálním výkonu 217 koní (160 kW) a točivém momentu 369 Nm. Energii budou brát z baterie o kapacitě 16,8 kWh.

1 Curtiss Hades 1 (7)1 Curtiss Hades 1 (15)

Zajímavostí na tomto modelu bude jeho stavitelný úhel sklonu zavěšení předního kola, který vám poskytne rozdílné jízdní vlastnosti motocyklu. Pro krátký rozvor 1575 mm se světlou výškou 203 mm bude 27°, pro dlouhý rozvor 1625 mm se světlou výškou 152 mm bude 31°.

1 Curtiss Hades 1 (5)1 Curtiss Hades 1 (6)

Základní cena by měla začínat na částce 60 tis. am. dolarů, což je přibližně 1,4 mil. korun. Pokud by byl o tento elektromotocykl zájem, jsou schopni je v průběhu letošního roku začít vyrábět a dodávat.

1 Curtiss Hades 1 (9)1 Curtiss Hades 1 (11)1 Curtiss Hades 1 (12)1 Curtiss Hades 1 (16)1 Curtiss Hades 1 (17)1 Curtiss Hades 1 (10)1 Curtiss Hades 1 (14)1 Curtiss Hades 1 (13)1 Curtiss Hades 1 (18)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama