Reklama

Aston Martin a Brough Superior: AMB 001 Hlavní obrázek k článku: Aston Martin a Brough Superior: AMB 001

Co může vzniknout jiného než luxusní veledílo, když se spojí dvě anglické značky, výrobce motocyklů Brough Superior a Aston Martin, z jejichž továrny vyjíždí jeden designový klenot za druhým? Jejich prvním, a zcela jistě ne posledním, počinem je jedinečný motocykl s označením AMB 001.

Sportovní motocykl AMB 001 je stejně tak jako vozy Aston Martin, spíše uměleckým dílem, který byl představen v tradičních barvách automobilky a je vyroben z těch nejlepších dostupných materiálů na trhu. Na motocyklu tak naleznete komponenty jak z karbonu, tak z titanu nebo obráběného hliníku. Sedlo je ručně šité z jemné kůže, ze které jsou vyrobeny rovněž i rukojeti na řídítku.

1 AMB 001 Aston Martin Brough Superior (1)1 AMB 001 Aston Martin Brough Superior (7)1 AMB 001 Aston Martin Brough Superior (2)

Srdcem tohoto moderního a výkonného stroje je litrový dvouválcový motor Brough Superior s turbodmychadlem, který na zadní kolo posílá výkon 180 koní (134 kW), což je velmi atraktivní hodnota, když se podíváme na hmotnost motocyklu, která je 180 kilogramů. Motor je zároveň nosným prvkem karbonového rámu. Kryty motoru jsou vyrobeny z leteckého hliníku a z unikátního materiálu je rovněž vyrobený výfukový systém. Výrobce tento odolný materiál vůči extrémně vysokým teplotám nazývá Inconel a jedná se o slinitu niklu, chromu a hliníku.

1 AMB 001 Aston Martin Brough Superior (3)1 AMB 001 Aston Martin Brough Superior (5)

Motocykl se bude vyrábět ve francouzském městě Toulouse, kde má svoji továrnu Brough Superior. Bude vyrobeno pouhých 100 kusů a prodejní cena bude začínat na částce 108 000 Eur, tedy přibližně 2 757 000 korun. Nemáme sebemenších pochyb, že budou velmi rychle prodány, ačkoliv nemají homologaci pro provoz na silnici. První stroje se ke svým zákazníkům dostanou na konci roku 2020.

1 AMB 001 Aston Martin Brough Superior (4)1 AMB 001 Aston Martin Brough Superior (6)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama