Reklama

Seat e-Scooter: španělský elektrický skútr Hlavní obrázek k článku: Seat e-Scooter: španělský elektrický skútr

Seat představil na veletrhu Smart City Expo World Congress koncepty nové elektrické koloběžky e-Kickscooter a prvního elektricky poháněného motocyklu e-Scooter, který plánuje uvést na trh již v příštím roce.

Čistě elektrický skútr je v jejich sedmdesátileté historii španělské firmy naprosto prvním zástupcem, ovšem pokud se budeme bavit o elektrických koloběžkách, tam již zkušenosti mají. Vloni představili koloběžku eXS a do dnešního dne jich prodali již více než 10 000 kusů jak koncovým zákazníkům, tak i provozovatelům vozových parků a placeným služeb sdílení.

1 Seat e-Scooter e-Kickscooter koncept (3)1 Seat e-Scooter e-Kickscooter koncept (4)1 Seat e-Scooter e-Kickscooter koncept (5)

Koncepční motocykl e-Scooter se zcela elektrickým pohonem a kompaktními rozměry má design založený na stylizovaných geometrických tvarech. Definitivní verze motocyklu bude uvedena na trh v roce 2020 a nabízena bude jak soukromým uživatelům, tak i provozovatelům služeb sdílení vozidel. Seat uzavřel smlouvu o spolupráci s barcelonským výrobcem skútrů Silence, který bude nový model vyrábět ve svém závodě Molins de Rei.

2 Seat e-Scooter koncept (10)2 Seat e-Scooter koncept (11)2 Seat e-Scooter koncept (12)

Motocykl e-Scooter je vybaven elektromotorem s nejvyšším výkonem 7 kW (krátkodobě 11 kW/14,8 k). Tato hodnota je srovnatelná se spalovacími motory o zdvihovém objemu 125 ccm. Elektromotor poskytuje již při rozjezdu maximální točivý moment 240 Nm. Skútr dosahuje nejvyšší rychlosti 100 km/h a z klidu na 50 km/h dokáže zrychlit za pouhých 3,8 sekundy. Dojezd na jedno nabití akumulátorů činí 115 kilometrů.

2 Seat e-Scooter koncept (8)2 Seat e-Scooter koncept (13)2 Seat e-Scooter koncept (9)

Sada akumulátorů je vyjímatelná pro její snadné nabíjení v domácnostech nebo na veřejných nabíjecích stanicích. e-Scooter nabízí navíc dostatečně velké odkládací prostory pod sedlem pro uložení dvou přileb, ale také nejmodernější konektivitu. Uživatelé budou moci sledovat stav nabití akumulátorů nebo polohu skútru prostřednictvím aplikace na mobilním telefonu.

1 Seat e-Scooter e-Kickscooter koncept (5)1 Seat e-Scooter e-Kickscooter koncept (6)1 Seat e-Scooter e-Kickscooter koncept (2)

Zároveň s elektrickým skútrem představil Seat také koncept nové generace elektrické koloběžky e-Kickscooter. Nová verze koloběžky má dojezd až 65 km, dva nezávislé brzdové systémy a výrazně vyšší kapacitu akumulátoru, 551 Wh.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama