Reklama

Ryno: jednokolka nové generace Hlavní obrázek k článku: Ryno: jednokolka nové generace

Pohyb bez hranic, to je hlavní moto americké společnosti Ryno Motors, která vyrábí elektrické jednokolky. Dokonce o ní říkají, že je to polovina motocyklu, ale s dvojnásobným množstvím zábavy.

Žádný slavný inženýr nebo vědec, ale jedna malá holka přišla za svým otcem s dotazem, jestli by jí uměl sestavit jednokolku, kterou právě viděla v jedné videohře. Pro Chrise Hoffmanna z Portlandu to byla zajímavá výzva a o šest let později po třech uvedených prototypech představil jednokolový městský transportér nové generace s názvem Ryno.

1 Ryno jednokolka161 Ryno jednokolka171 Ryno jednokolka18

Princip jízdy je velmi podobný nám dobře známým Segwayům. Jednokolka se ovládá vašimi náklony a ocelový rám s mohutným patnáctipalcovým kolem se sám vyvažuje pomocí dvou elektromotorů. Maximální rychlost je 16 km/h, ale po městě by vám to mohlo stačit. Jakmile zastavíte, sesednete z jednokolky dolů, zatáhnete ruční parkovací brzdu a jednoduše ji opřete o její přední rám.

1 Ryno jednokolka11 Ryno jednokolka191 Ryno jednokolka2

Pro zachování nízkého těžiště byly baterie umístěny podél kola. Jejich dobití na maximum trvá šest hodin a ujedete s nimi necelých 25 kilometrů. Hmotnost Ryna je 80 kilogramů a je vybaven odpruženou sedačkou s nastavitelnou výškou. Při jízdě večer si budete moci posvítit na cestu malými LED světlomety. Cena této jednokolky nebyla ještě zveřejněna a také se neuvádí její dostupnost, kdy bychom si ji mohli pořídit. Ovšem je otázkou, jestli byste na ní mohli vůbec jezdit třeba po Praze, když jsou v ní zakázané Segwaye?

1 Ryno jednokolka201 Ryno jednokolka101 Ryno jednokolka111 Ryno jednokolka121 Ryno jednokolka131 Ryno jednokolka141 Ryno jednokolka151 Ryno jednokolka31 Ryno jednokolka41 Ryno jednokolka51 Ryno jednokolka61 Ryno jednokolka71 Ryno jednokolka81 Ryno jednokolka9Login Přihlásit Registrace ›