Rekordní Motosalon 2016 v Brně Hlavní obrázek k článku: Rekordní Motosalon 2016 v Brně

Sedmý ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení Motosalon, který se letos konal v Brně, potvrdil svou pozici prémiové akce ve svém oboru na českém trhu a motorkářského svátku.

I přes probíhající jarní prázdniny přišlo na brněnské výstaviště na 60 000 návštěvníků, což ukazuje na stále rostoucí oblibu tohoto veletrhu. Rekordní návštěvnost zaznamenala zejména sobota, kdy prošlo branami výstaviště 27 000 motocyklových fanoušků. „Motosalon potvrzuje, jaký je o výstavu motorek či aut ze strany veřejnosti zájem. Jsme připraveni znovu uspořádat i Autosalon, pokud ho importéři aut podpoří stejně jako importéři motorek“ uvedl generální ředitel společnosti Jiří Kuliš.

Na ploše 6 000 metrů čtverečních, což činí 20 procentní nárůst plochy oproti roku 2014, se zúčastnili vystavovatelé s celkem 250 značkami, což je opět větší počet než v roce 2014. Kromě nablýskaných motocyklů jste tu mohli spatřit i plejádu krásných hostesek. V tiskovém středisku se akreditovalo 248 novinářů. Motosalon je jediným veletrhem, který zaštiťuje motosekce Svazu dovozců automobilů s účastí importérů.

Součástí Motosalonu 2016 byly autogramiády a další doprovodné programy se známými osobnostmi z motocyklového sportu. Na pódiu nebo expozicích vystavovatelů návštěvníci potkali například Milana Engela, Jana Veselého a Tomáše Kubienu, účastníky Rally Dakar 2016 a členy týmu Moto Racing Group. Tradičně se veletrhu zúčastnili i Karel Abraham, jezdec Mistrovství světa superbiků, a Karel Hanika, jezdec Mistrovství světa moto3 nebo známý učitel motoškoly Pepa Sršeň. Se Standou Berkovcem si na pódiu povídal např. také Marek Červený, roadracingový závodník a šampion IRRC SSP. Svoji expozici zde měli i dakaroví závodníci Ollie Roučková a Lukáš Kvapil.

Na motocyklech až k pódiu přijeli oficiální hosté, kteří se zúčastnili zahájení veletrhu MOTOSALON 2016 v Brně. Z pódia v pavilonu P slavnostně zahájili letošní svátek motorek a motorkářů Kamil Rudolecký, náměstek ministra dopravy ČR, Petr Vokřál, primátor statutárního města Brna, Tomáš Lerch, ředitel dopravní služby Policie České republiky, Leoš Tržil, ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, Jaroslav Foldyna, předseda dopravního podvýboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Vladimír Přibyl, předseda motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů a Jiří Kuliš, generální ředitel akciové společnosti Veletrhy Brno. Oficiální hosté ve svých projevech zdůrazňovali především bezpečnosti motorkářů v silničním provozu.

Po oficiálních hostech přišli zahájit veletrh také zpěvák skupiny Kabát a motorkář Josef Vojtek, herec a motocestovatel Jan Révai, moderátorky Eva Decastelo a Štěpánka Decastelo a trenérka a cvičitelka Hanka Kynychová. Programem na pódiu provázel motorkář, poslanec a moderátor Standa Berkovec.

Součástí veletrhu bylo i vyhlášení dvacátého ročníku Motocykl roku 2016. Titul absolutního vítěze si možná nečekaně odnesla novinka japonské stáje Yamaha MT-10. Průběh večera a výsledky v jednotlivých kategoriích si můžete přečíst v našem článku.

Fotoreportáž z veletrhu si můžete prohlédnout na tomto odkazu.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama