Yamaha Type 11 Prototype Two od Auto Fabrica Hlavní obrázek k článku: Yamaha Type 11 Prototype Two od Auto Fabrica

Auto Fabrica patří k předním úpravcům motocyklů ve Velké Británii. Její výtvory se vyznačují kombinací špičkového designu a klasického stylu. Společnost Yamaha firmu oslovila, protože měla jistotu, že dokáže vytvořit jedinečné dílo bez omezení energie dřímající pod povrchem.

Jako základ byl zvolen zástupce z řady Sports Heritage , model XSR900, který nabízí mimořádný prostor pro vlastní úpravy a výkon osvědčené tříválcové pohonné jednotky o objemu 847 ccm. Bujar a Gaz Muharremi, kteří založili společnost Auto Fabrica, se spojili se svým dobrým kamarádem - konstruktérem Toby Mellorem - a vznikly návrhy modelu Type 11 Prototype One. Výsledek stírá hranice mezi klasickým stylem a moderním designem. Tým se rozhodl, že půjde o stroj určený výhradně pro použití na závodní dráze, aby jej neomezovaly předpisy závazné pro silniční motocykly.

1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (26)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (27)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (16)

Prototype One

Prototype One byl do posledního detailu připraven na závody a vyzařuje syrový výkon. Speciálně upravené odpružení Öhlins, brzdové třmeny Brembo, speciální brzdové kotouče PFM a karbonová kola BST zaručují úžasné jízdní vlastnosti. Speciálně vybrané součásti navržené metodou CAD, vytištěné na 3D tiskárně z karbonu a nylonu, jsou zkombinovány s ručně montovanými karbonovými komponenty a opatřeny povrchovou úpravou Zirotek. Harmonicky ladí s ručně vyrobenou, radikálně tvarovanou hliníkovou krycí kapotáží. Zapuštěný přístrojový štít, kontrastní sedlo a závodní nádrž s rychlým plněním doplňuje pískovaný ručně vyrobený zahnutý výfuk s rozvodem typu 3-3.

1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (15)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (17)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (9)

Prototype Three

Brzy začalo být jasné, že Prototype One se stane pouze začátkem celého příběhu. Přáním bylo vytvořit stroj se stejným genetickým základem, avšak pro jízdu na silnici. Začal vznikat model Prototype Three, kterému za základ posloužila skutečná legenda - Yamaha XS750. Byly použity speciální díly pro zvýšení výkonu a týmu se podařilo přenést historický stroj do budoucnosti. Brzdové třmeny Brembo a rychloměr Motogadget doplňují ladné křivky, které vznikaly za pomoci tradičního vyklepávání a ručního tvarování. Celé dílo dotváří kreativní pojetí klasických konstrukčních řešení, například sacího kanálu a speciálně vyrobené nosné konstrukce světlometu vytvořené na 3D tiskárně. Pískovaný zahnutý výfuk s logem je poznávacím znamením výrobku společnosti Auto Fabrica.

1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (8)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (3)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (1)

Prototype Two: zrození legendy

Po vzniku modelů Prototype One a Prototype Three už zbývala pouze jedna možnost. Type 11 Prototype Two využil to nejlepší z obou motocyklů a výsledkem je stroj určený pro běžnou jízdu. Prototype Two vznikl na základě motocyklu Yamaha XSR900. Z modelu Prototype One přebírá výkonová vylepšení, z modelu Prototype Three pak jeho styl. Energický vzhled modelu Prototype Two se zrodil z vysoké kvality, na míru vyrobených dílů a různých designových přístupů. Kulatý světlomet, konvenční palivový systém, upravená sedla, ukazatele směru, silniční pneumatiky a dokonale ladící stříbrná metalíza modelu Prototype Two odkazují na klasický styl verze Prototype Three.

Společnosti Yamaha Motor Europe a Auto Fabrica představili Prototype Two novinářům i veřejnosti minulý víkend na volně přístupné události v Iris Studios v Londýně. Prototype Two bude vyroben v limitovaném počtu a bude se prodávat pod označením Auto Fabrica Type 11. První dodávky lze očekávat v létě a na podzim 2018.

1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (10)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (18)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (19)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (2)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (20)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (21)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (22)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (23)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (24)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (5)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (6)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (7)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (11)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (12)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (13)1 Yamaha Type 11 Project Two Auto Fabrica (14)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama