Reklama

VIBA Qora: exkluzivní edice Triumph Bonneville Bobber Hlavní obrázek k článku: VIBA Qora: exkluzivní edice Triumph Bonneville Bobber

Známý francouzský designový dům Viba Motor vytvořil limitovanou edici motocyklu Triumph Bonneville Bobber. Jeho čisté, jemné a elegantní linie oblékl do černého kabátu. Každý stroj má svoje výrobní číslo a jeho cena začíná na částce 29 490 eur.

Třicet tisíc eur se vám může zdát zatraceně dost peněz, ale ruku na srdce, tahle stavba za to stojí. Zkuste si jenom představit, který motocykl byste mohli bez obav postavit vedle nádherného dvoudveřového Bugatti Type 57SC Gangloff Atalante Coupe, aniž by vám jeden neupozaďoval druhého. Tady je ta souhra naprosto geniální, vizuálně i tvarově k sobě ladí, jakoby vlastně byli z jednoho rodu.

1 VIBA Qora (2)1 VIBA Qora (7)1 VIBA Qora (8)

Za tímto krasavcem stojí hlavní designér Yann Bakonyi a také moderně vybavené designérské studio, kde na vás budou hledět nejmodernější stroje, 3D tiskárny a plno technologií, které jim umožňují do nejmenších detailů vytvořit stavbu, jak si sami navrhli. Jejich cílem bylo vytvořit z anglického Triumph Bonneville Bobber motocykl, který by byl více francouzský, se kterým budete chtít projíždět po pobřeží francouzské riviéry a nechat se unášet silnicí za doprovodu místních šansoniérů.

1 VIBA Qora (5)1 VIBA Qora (6)1 VIBA Qora (1)

Díky kombinace zvláštně se protínajících křivek motocyklu dokázali z už tak elegantního Bobberu vytvořit něco mnohem více velkolepějšího. Ať už jsou to kryty předních vidlic, jednosic nebo na míru vyrobené brzdy od firmy Beringer. Plné ráfky jsou speciálně frézované a téměř neviditelně působí i přední blatník, ten zadní má zase ostrý řez a vypadá téměř jako 90° výseč. Palivová nádrž je z obou dvou stran zploštělá. Motocykl bude poháněn stejným motorem jako Bobber, tedy dvouválcem o objemu 1200 ccm s výkonem 77 koní při 6100 1/min.

1 VIBA Qora (3)1 VIBA Qora (4)

jakmile si usednete za řídítka, okamžitě zaujmete nakloněný posaz dopředu. Je takový více sportovní, možná až agresivní, ale to také dělá ta temná barva, která ve vás vzbuzuje touhu být aspoň na chvíli rebelem. Za tímhle motocyklem stojí velké množství ruční práce a přesto, že je cena kolem tři čtvrtě milionu korun, mají již několik objednávek a dokonce více, než prý sami očekávali. Jen dodávají, že automobil Bugatti v ceně není zahrnut.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama