Reklama

Triumph Bonneville Speedmaster 2018: v ležérním stylu Hlavní obrázek k článku: Triumph Bonneville Speedmaster 2018: v ležérním stylu

Triumph odhalil další model řadící se do modelové řady Bonneville. Novinka Speedmaster nabízí více než 130 originálních doplňků, díky kterým si budeme moci postavit a upravit motocykl dle vašich představ. Pro inspiraci, jak by to mohlo vypadat, představila dvě verze Speedmasteru s označením Highway a Maverick.

Zdá se, že se Triumph veze na pozitivní designové vlně. Po loňském představení retro stroje Bobber, který velmi rychle získal oblibu u mnoha zákazníků, neboť jeho vzhled byl a stále je perfektní, představil další model, který postavil na základech zmíněného Bobbera. Už tohle by mohlo naznačit, že bude Speedmaster poháněný kapalinou chlazeným paralelním dvouválcem o obsahu 1200 ccm, úspěšný jako jeho sourozenec.

2 Triumph Bonneville Speedmaster (2)1 Triumph Bonneville Speed master (11)1 Triumph Bonneville Speed master (12)

Speedmaster je však trochu jiný, nejen stylem kavárenského povaleče, vyznávajícího ležérní pohodový styl, ale také koncepčně. K původnímu bobbrovskému trubkovému rámu, byl přidán zadní podsedlový rám, díky němu se vám tak otevírají další možnosti užití motocyklu. Ať už naložit spolujezdce, nebo můžete tento prostor využít pro horní kufr. Samotné sedlo je hlubší, měkčí a je ve výšce 705 mm, tedy o 15 mm výše než má Bobber. Stupačky jezdce byly pro větší pohodlí posunuty dopředu.

Další změnou prošla také palivová nádrž, která nyní místo 9,1 litru pojme 12 litrů benzínu a díky tomu se vám tak zkrátí interval návštěv čerpacích stanic a můžete si tak užívat více kilometrů v pohodlném sedle Speedmasteru. Přední kulatý světlomet je vybaven technologií LED a to není jediný moderní výdobytek doby. Motocykl totiž dostal do vínku několik elektronických pomocníků jako je tempomat, ABS, kontrolu trakce, přednastavené jízdní režimy nebo elektronický plyn.

1 Triumph Bonneville Speed master (13)1 Triumph Bonneville Speed master (14)1 Triumph Bonneville Speed master (15)

Triumph Speedmaster je vybaven 41 mm přední vidlicí KYB, vzadu je stavitelný monoshock rovněž od KYBu. O zastavení 245,5 kg těžkého stroje se vám postarají dva přední 310 mm kotouče s dvoupístkem Brembo, které brzdí 16ti palcové kolo a vzadu 255 mm jednokotouč s jednopístkem Nissin.

Motocykl si můžete doladit díky více než 130 originálním doplňkům anebo rovnou sáhnout po již hotových kouscích. Nabízeny jsou dvě inspirativní verze. Model Highway je vybaven stavitelným plexi štítem, komfortním širším koženým sedlem, opěrkou zad pro spolujezdce, nosičem pro kufr a velkým množstvím chromových doplňků. To verze Maverick má blíže k Bobberovi se svým hnědým prošívaným jednosicem, nízko uchycenými řídítky, s černými tlumičemi Vance & Hines a ostatními šedočernými detaily.

1 Triumph Bonneville Speed master (9)1 Triumph Bonneville Speed master (10)2 Triumph Bonneville Speedmaster (1)

Triumph zatím neuvedl cenu, ale do prodeje by se měl dostat 1. března příštího roku v barvách černé Jet Black, červenočerné Cranberry Red a Jet Black v bíločerné Fusion White a Phantom Black doplněné o ručně malované linky, které budou slušet modernímu i klasickému stylu.

1 Triumph Bonneville Speed master (1)1 Triumph Bonneville Speed master (2)1 Triumph Bonneville Speed master (3)1 Triumph Bonneville Speed master (4)1 Triumph Bonneville Speed master (5)1 Triumph Bonneville Speed master (8)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama