Reklama

Peugeot P2X Roadster a P2X Cafe Racer: retro koncepty Hlavní obrázek k článku: Peugeot P2X Roadster a P2X Cafe Racer: retro koncepty

Nejednoho z nás mile překvapily dva koncepty francouzského výrobce Peugeot, se kterými by se téměř po sedmdesáti letech chtěli vrátit zpět do světa klasických motocyklů. Vyrábět by se měli v Indii.

Není žádným tajemstvím, že většinovým vlastníkem Peugeot Motocycles je indická Mahindra, ale právě její zásluhou se dostává tento francouzský výrobce motocyklů zpět do podvědomí. Oba nově představené koncepty by měly být postaveny na základech indické Mahindra Mojo, která je poháněna kapalinou chlazeným jednoválcovým motorem o zdvihovém objemu 295 ccm, posílající přes šestistupňovou vidlici na zadní kolo výkon 27 koní a kroutící moment 30 Nm.

1 Peugeot P2X koncept1 Peugeot P2X Roadster (1)1 Peugeot P2X Cafe Racer koncept (3)

Oba dva motocykly mají retro nádech a do vínku se jim dostane ABS jak na zadním, tak i na předním kole. Veškeré informace se vám budou promítat na pětipalcový barevný TFT displej, který můžete přes i-Connect Bluetooth spárovat s vaším telefonem. Oba stroje budou mít také zubaté brzdové kotouče, LED osvětlení USD vidlici a o tlumení nárazů na zadním kole se vám postará dvojice tlumičů.

Roadster bude poháněn jednoválcem o objemu 125 ccm. Vzhledem se nechal inspirovat model Peugeot 515 z třicátých let minulého století, podtrhuje to i logem na bočních plastech pod koženým sedlem. Slušivá jsou také vyplétaná chromová kola.

1 Peugeot P2X Roadster (3)1 Peugeot P2X Roadster (4)1 Peugeot P2X Roadster (2)1 Peugeot P2X Roadster (5)1 Peugeot P2X Roadster (6)

Silnější Café Racer s motorem o objemu 300 ccm má sportovní vzhled, malý černý větrný štítek, clip-on řídítka uchycená pod vidlicemi, paprsková kola a prošívané jednosedlo, jemně lemované červenou nití.

1 Peugeot P2X Cafe Racer koncept (1)1 Peugeot P2X Cafe Racer koncept (2)1 Peugeot P2X Cafe Racer koncept (4)1 Peugeot P2X Cafe Racer koncept (5)1 Peugeot P2X Cafe Racer koncept (6)Login Přihlásit Registrace ›