Reklama

Norton Atlas 650: blíží se nový scrambler do finále? Hlavní obrázek k článku: Norton Atlas 650: blíží se nový scrambler do finále?

Začátkem prázdnin se téměř bez povšimnutí objevily kreslené návrhy nového scrambleru 650 se jménem Atlas od anglického Nortonu a možná je to i docela škoda, protože vypadají víc než dobře.

Výrobce dokonce potvrdil, že se chystají tento motocykl blíže představit na výstavě Motorcycle Live v anglickém Birminghamu. Od 17. listopadu tak budete mít možnost vidět naživo nový model Norton Atlas. Možná bychom mohli napsat staronový model, neboť Atlas už Nortoni měli a to v šedesátých letech minulého století, byl poháněný paralelním dvouválcem o zdvihovém objemu 750 ccm.

1 Norton 650 Atlas (1)1 Norton 650 Atlas (2)

Novinka by měla být podle dostupných informací poháněná paralelním dvouválcem o obsahu 650 ccm. Kreslené návrhy motocyklu jsou již finální verzí, nic zásadního už se na tomto stroji měnit nebude a nyní tedy přichází druhá fáze, kdy se začíná s první výrobou prototypů. Šéfdesigner Simon Skinner si dal za cíl vyrobit scramblera, který bude mít moderní vzhled. Nechtěl žádný retro styl, kterých je na trhu už velké množství, chtěl mít něco neokoukaného a to se mu dle našeho názoru povedlo. Společnost Norton Motorcycles na svých stránkách uvádí, že by chtěli jít s tímto scramblerem do prodeje na jaře příštího roku.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama