Reklama

Husqvarna oficiálně představila 401 Svartpilen a Vitpilen, známe ceny Hlavní obrázek k článku: Husqvarna oficiálně představila 401 Svartpilen a Vitpilen, známe ceny

V Bratislavě, kde sídlí centrála Husqvarny pro střední a východní Evropu, proběhlo stylové představení novinek 401 Svartpilen a Vitpilen. Ovšem milým překvapením pro všechny z nás bylo i představení 701 Vitpilen a musím se přiznat, že tenhle „šíp“ mě vážně zaujal.

Není žádným tajemstvím, že patří švédská Husqvarna pod křídla Pierer Industrie AG, kam samozřejmě patří i rakouské KTM a tak si nemůžeme nevšimnout, že obě značky využívají velké množství komponent společně. Ovšem Husqvarna se rozhodla jít jinou cestou. Nejenom, že se snaží změnit povědomí o tom, že to není pouze výrobce endur a motokrosových strojů, ale také se rozhodla být zcela jiná. Chce se zařadit mezi výrobce stylových a luxusních motocyklů. Ostatně co jim také jiného zbývá, pokud se chtějí odlišit od KTM, když v nich obou bijí stejná srdce?

1 Husqvarna prezentace (1)1 Husqvarna prezentace (10)1 Husqvarna prezentace (2)1 Husqvarna prezentace (3)

Jednoválec o obsahu 375 ccm s výkonem 43 koní pohání 401 Vitpilen a 401 Svartpilen a je usazen do chrommolybdenového trubkového rámu. Podvozek je řešen obrácenou WP vidlicí o průměru 43 mm vpředu a vzadu má monoshock od stejné firmy. O bezpečné zastavení se vám postarají brzdy ByBre, 300 mm kotouč s čtyřpístkem vpředu, vzadu je 230 mm kotouč s jednopístkem. Výška sedla je 835 mm. Café racer Vitpilen má hmotnost 148 kg, scrambler Svartpilen 150 kg.

1 Husqvarna prezentace (7)1 Husqvarna prezentace (9)1 Husqvarna prezentace (8</p><p>Silnější a větší <a href=Husqvarna Vitpilen 701 je poháněná jednoválcem o obsahu 693 ccm a výkonu 75 koní při 8500 1/min. Podvozek je tu řešen obrácenou 43 mm WP vidlicí a zadním WP tlumičem s přepákováním. Brzdy dodala firma Brembo a těšit se tu můžete na sportovnější posaz, který vám ještě více umocní zadní tenká pneumatika obutá na sedmnáctipalcových kolech. Celkově na mě tahle větší motorka udělala mnohem lepší dojem. Jednoduchý a minimalistický vzhled jí sedí. Jemně je doplněna zajímavými komponenty, které z ní dělají ještě více atraktivnější stroj.

1 Husqvarna prezentace (4)1 Husqvarna prezentace (5)1 Husqvarna prezentace (6))" />

Již v únoru se dostanou do prodeje 401čky za cenu 165 000 korun, 701čka se bude prodávat od března za cenu 268 500 korun. Ceny jsou o dost vyšší než má KTM na svých motocyklech o stejných objemech (o 20 tisíc a 50 tisíc korun více), což jednoznačně potvrzuje fakt, že to Husqvarna myslí s luxusními stroji vážně. V nabídce bude mít Husqvarna také stylové oblečení a originální doplňky.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama