Reklama

Honda Monkey 50th Special: výroční limitovaná edice Hlavní obrázek k článku: Honda Monkey 50th Special: výroční limitovaná edice

Honda Monkey, původně nazvaná Z50A Mini Trail 50, svoji premiéru prožila v roce 1968. V příštím roce tak oslaví půl století na trhu. Jak jinak ji oslavit, než výroční edicí. Bude vyrobeno 500 kusů tohoto ikonického motocyklu, jediný problém je v tom, že budou všechny určeny pouze pro japonský trh.

Honda Z50A Mini Trail 50 měl být motocykl pro začínající jezdce a teenagery, ovšem téměř raketovou rychlostí se stala populárním strojem napříč všemi generacemi. Díky shrbenému posazu za řídítky, kdy jezdec vypadal jako primát, si vysloužil roztomilé jméno Monkey Bike a to mu zůstalo až doposud. Po mnoho let patřil mezi prodávané stroje téměř na všech trzích, postupem času se však vytrácel a nyní se prodává pouze v některých asijských zemích.

1 Honda Monkey  50th Special (3)1 Honda Monkey  50th Special (4)1 Honda Monkey  50th Special (1)

Honda se sice snaží vrátit do života svůj Monkey Bike a vzhledem k tomu, jak rychle se daná limitovaná edice vyprodá, někdy i během jednoho dne, je jasné, že ji fanouškové stále zbožňují a chtějí mít doma tenhle zábavný stroj. Výrobce však ví, že na návrat na prodejní vrchol to už nebude. Honda se tedy rozhodla od výroby klasického modelu ustoupit a nahradit jej novou generací Monkey 125, podobnou s u nás prodávanou MSX 125. Poslední edicí by tak měl být výroční model Monkey 50th Special.

No a když výroční edice, tak v náramně slušivém kabátu. Půl století se přece musí pořádně oslavit. Na stříbrnou lesklou nádrž navazuje šedo-černé prošívané retro sedlo s kostkovaným vzorem. Stříbrné blatníky a kryt světlometu doplňují komponenty v černé barvě a také celočerná kola. Na výběr budete mít i další barevnou kombinaci a to bílo-červenou. Za zmínku rozhodně stojí speciální výroční víčko palivové nádrže a klíč, které oboje vypadá jako umělecké dílo z nějaké menší šperkařské dílny.

1 Honda Monkey  50th Special (2)1 Honda Monkey  50th Special (5)

Vyrobeno bude pouze 500 kusů, ale získat jej můžete pouze v Japonsku. Objednávat si jej sice budete moci až do 21.srpna, pokud však počet objednávek přesáhne limitovaný počet motocyklů, bude o vítězích rozhodovat loterie. Chcete-li tedy zkusit štěstí, můžete si motocykl objednat zde. Prodejní cena je 432 tisíc jenů, tedy 95 tisíc korun.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama