Reklama

Honda CB150R: malý sportovní jednoválec Hlavní obrázek k článku: Honda CB150R: malý sportovní jednoválec

Pamatujete si ještě na originální café racer 150SS Racer, který Honda představila na jarním veletrhu v Bangkoku? Prim tu hrál hlavně jeho futuristický zjev. Novinka Honda CB150R je jeho produkční verzí.

Samozřejmě, že se od konceptu Honda 150SS Racer odlišuje, postrádá například plné disky z karbonu, které právě byly jednou z nejatraktivnějších komponent na celém prototypu, nemá ani zadní kameru a celkový design je také umírněnější. Ačkoliv je nedávno odhalená novinka CB150R určená pouze pro asijský trh, klidně by se mohla prodávat i na tom evropském a zcela jistě by se zájemci o její koupi našli, není to totiž vůbec špatná motorka.

1 Honda CB 150 R (1)1 Honda CB 150 R (2)

Honda CB150R v sobě nezapře sportovního ducha, těžiště motocyklu je posunuto směrem k jezdci, aby se mu s motocyklem pohodlněji manipulovalo. Speciálně pro tento stroj byl vyvinut nový 150 ccm motor a další zajímavostí je, že mu dali stejné 41 mm USD vidle, jako má námi nedávno testovaný skútr Honda X-ADV. Jednokotoučová přední brzda je brzděna radiálně uchyceným čtyřpístkem, z CBR1000RR si zase vypůjčili ABS s G-senzorem. Speciálně pro tento stroj navrhovali komponenty přední japonské firmy Moriwaki, Kitaco a G´Craft.

Novinku bude pohánět kapalinou chlazený jednoválec DOHC o zdvihovém objemu 150 ccm. Všechny světlomety již budou mít technologii LED. Palivová nádrž působí mohutně ve srovnání s celkovým vzhledem motocyklu, díky širokým řídítkům se vám bude dobře vodit do zatáček i v městském provozu. LCD palubní počítač zobrazuje veškeré potřebné informace.

1 Honda CB 150 R (3)1 Honda CB 150 R (4)

O tom, že bude tento motocykl prodejním trhákem, svědčil i zájem zákazníků. Dva dny po spuštění promo videa zaznamenali přibližně 1 milion zobrazení. Během prvních pěti dnů prodeje jich bylo rezervováno více než 1000 kusů a to ještě zákazníci ani neviděli skutečný model. Prodejní cena Hondy CB150R v Thajsku je po přepočtu necelých 70 tisíc korun, s ABS pak 75 tisíc. Nabízet se bude i speciální limitovaná edice CB150R Street Café v počtu 500 kusů, která se bude prodávat za cenu 92 tisíc a druhá tisícikusová edice CB150R Scrambler Café za 80 tisíc korun. V říjnu by měla Honda představit ještě další limitku s názvem Moriwaki edition.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama